rotate resize rss facebook2 cross angle-down
Newsletter

Dziewiąty numer magazynu "Garnizon"

2023-02-02

Najwyższy czas na ostatni jednocyfrowy numer magazynu „Garnizon”! więcej »

Dziewiąty numer magazynu "Garnizon"

2023-02-02

Najwyższy czas na ostatni jednocyfrowy numer magazynu „Garnizon”!

W najnowszym numerze m.in. wywiad z wokalistką Natalia Grosiak z zespołu Mikromusic (już w kwietniu w Starym Maneżu!), spotkanie zapoznawcze z Akademia Dobrej Edukacji, podróż po wrzeszczańskich ciekawostkach nieoczywistych, a także dwie smakowite dyskusje – jedna o magicznym napoju, druga o włoskim daniu dla wielu symbolizującym wiekuiste szczęście.
W naszym cyklu literackim wracamy z kolei do klimatów obyczajowo-romantycznych, gościmy bowiem Magdalenę Witkiewicz, bestsellerową pisarkę, nazywaną „specjalistką od szczęśliwych zakończeń”. Czy i u nas opowiadana historia zakończy się optymistycznie?
Bezpłatne egzemplarze do zgarnięcia w biurowcach, sklepach, salonach i wspólnotach mieszkaniowych Garnizonu. E-wydanie dziewiątego numeru magazynu „Garnizon” dostępne jest jak zwykle na stronie garnizon.pl.

Upamiętnienie żołnierzy WP w Garnizonie

2022-12-12

Na zabytkowym murze, znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie otwartego niedawno VII kwartału Garnizonu, odsłonięta została tablica. Upamiętnia ona jednostki Wojska Polskiego, stacjonujące we wrzeszczańskich koszarach w latach 1945-2002. więcej »

Upamiętnienie żołnierzy WP w Garnizonie

2022-12-12

Na zabytkowym murze, znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie otwartego niedawno VII kwartału Garnizonu, odsłonięta została tablica. Upamiętnia ona jednostki Wojska Polskiego, stacjonujące we wrzeszczańskich koszarach w latach 1945-2002.

W uroczystości odsłonięcia uczestniczyli przedstawiciele "Niebieskich Beretów", czyli 7 Łużyckiej Dywizji Desantowej, a następnie 7 Łużyckiej Brygady Obrony Wybrzeża. Grupę Inwestycyjną Hossa reprezentował Paweł Durkiewicz, redaktor naczelny kwartalnika "Garnizon".

Gato wśród najlepszych!

2022-11-07

Gato z prestiżowym laurem! Biurowiec w Garnizonie znalazł się wśród realizacji architektonicznych wyróżnionych Nagrodami Prezydenta Gdańska. więcej »

Gato wśród najlepszych!

2022-11-07

Gato z prestiżowym laurem! Biurowiec w Garnizonie znalazł się wśród realizacji architektonicznych wyróżnionych Nagrodami Prezydenta Gdańska.

Nagrody za najlepsze gdańskie realizacje architektoniczne lat 2020-21 przyznano łącznie sześciu budowlom w czterech kategoriach. Otwarty w zeszłym roku biurowiec przy ul. Norwida został doceniony przez kapitułę w kategorii „Obiekty kubaturowe”. Gala wręczenia nagród odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności.

„Obiekt wyróżniono za projekt i realizację nowoczesnego biurowca w konsekwentnie budowanej nowej dzielnicy mieszkaniowo-usługowej oraz za zastosowanie proekologicznych rozwiązań spełniających nie tylko wyśrubowane wymagania najemców” – czytamy w uzasadnieniu. „Zrealizowany projekt wpisuje się we współczesne trendy architektoniczne, wykorzystując zieleń w dużej skali, służącą stworzeniu przyjaznego klimatu do pracy w miejskiej zabudowie”.

Autorami projektu Gato są architekci Marcin Woyciechowski, Tomasz Piechota i Radosław Orłowski. Siedmiopiętrowy biurowiec klasy A został zaprojektowany i zrealizowany w poszanowaniu zasad zrównoważonego rozwoju, co potwierdza certyfikat „Excellent” („Znakomity”) przyznany inwestycji w klasyfikacji BREEAM, oceniającej nowo powstałe obiekty w kontekście ich wpływu na środowisko.

Jesienny numer "Garnizonu"

2022-10-24

Dostępna jest już historyczna "ósemka", czyli jesienny, ósmy numer magazynu „Garnizon”. więcej »

Jesienny numer "Garnizonu"

2022-10-24

Dostępna jest już historyczna "ósemka", czyli jesienny, ósmy numer magazynu „Garnizon”.

Dlaczego historyczna? Choćby dlatego, że przekroczyliśmy symboliczną pięćdziesiątkę - nasz kwartalnik nam „spuchł” i po raz pierwszy zawiera już nie 44, a aż 52 strony. Zwiększona kaloryczność czytelnicza pisma wzięła się m.in. z dodania dwóch nowych, intrygujących cyklów – „Starcie Tytanów” oraz „Miasto Dobrze Nastrojone”.

A to nie koniec nowości. W segmencie „Gwiazdy w Garnizonie” po raz pierwszy mamy pełnokrwisty wywiad z nietuzinkowym artystą, mającym w dodatku sporo ciekawego do powiedzenia. Redaktor Dariusz Szreter wziął w ogień pytań samego Bartka Waglewskiego, czyli Fisza, który wraz ze swoją formacją Emade Tworzywo zagra już niebawem w Starym Maneżu!

Inna legenda muzyki, Ryszard „Tymon” Tymański, zapełnia nam cykl „Literacki Garnizon” swoim autorskim opowiadaniem z mocno wrzeszczańskimi akcentami! W tym roku Tymon wszedł z drzwiami na polski rynek wydawniczy, otrzymując nominację do nagrody Nike za swoją debiutancką powieść pt. „Sclavus”. Tym milej nam gościć go na naszych łamach.

W ósmym numerze nie zabraknie też znanych już segmentów. Gościnny rysunek satyryczny – oczywiście w refleksyjnym, jesiennym klimacie – stworzył nam tym razem Paweł Jaroński, uwielbiany przez internautów za humorystyczny cykl pt. „Radość”.

Zapraszamy do lektury! Bezpłatne egzemplarze dostępne są w lokalach usługowych i handlowych Garnizonu.