rotate resize rss facebook2 cross angle-down
Newsletter

Gato wśród najlepszych!

2022-11-07

Gato z prestiżowym laurem! Biurowiec w Garnizonie znalazł się wśród realizacji architektonicznych wyróżnionych Nagrodami Prezydenta Gdańska. więcej »

Gato wśród najlepszych!

2022-11-07

Gato z prestiżowym laurem! Biurowiec w Garnizonie znalazł się wśród realizacji architektonicznych wyróżnionych Nagrodami Prezydenta Gdańska.

Nagrody za najlepsze gdańskie realizacje architektoniczne lat 2020-21 przyznano łącznie sześciu budowlom w czterech kategoriach. Otwarty w zeszłym roku biurowiec przy ul. Norwida został doceniony przez kapitułę w kategorii „Obiekty kubaturowe”. Gala wręczenia nagród odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności.

„Obiekt wyróżniono za projekt i realizację nowoczesnego biurowca w konsekwentnie budowanej nowej dzielnicy mieszkaniowo-usługowej oraz za zastosowanie proekologicznych rozwiązań spełniających nie tylko wyśrubowane wymagania najemców” – czytamy w uzasadnieniu. „Zrealizowany projekt wpisuje się we współczesne trendy architektoniczne, wykorzystując zieleń w dużej skali, służącą stworzeniu przyjaznego klimatu do pracy w miejskiej zabudowie”.

Autorami projektu Gato są architekci Marcin Woyciechowski, Tomasz Piechota i Radosław Orłowski. Siedmiopiętrowy biurowiec klasy A został zaprojektowany i zrealizowany w poszanowaniu zasad zrównoważonego rozwoju, co potwierdza certyfikat „Excellent” („Znakomity”) przyznany inwestycji w klasyfikacji BREEAM, oceniającej nowo powstałe obiekty w kontekście ich wpływu na środowisko.

Jesienny numer "Garnizonu"

2022-10-24

Dostępna jest już historyczna "ósemka", czyli jesienny, ósmy numer magazynu „Garnizon”. więcej »

Jesienny numer "Garnizonu"

2022-10-24

Dostępna jest już historyczna "ósemka", czyli jesienny, ósmy numer magazynu „Garnizon”.

Dlaczego historyczna? Choćby dlatego, że przekroczyliśmy symboliczną pięćdziesiątkę - nasz kwartalnik nam „spuchł” i po raz pierwszy zawiera już nie 44, a aż 52 strony. Zwiększona kaloryczność czytelnicza pisma wzięła się m.in. z dodania dwóch nowych, intrygujących cyklów – „Starcie Tytanów” oraz „Miasto Dobrze Nastrojone”.

A to nie koniec nowości. W segmencie „Gwiazdy w Garnizonie” po raz pierwszy mamy pełnokrwisty wywiad z nietuzinkowym artystą, mającym w dodatku sporo ciekawego do powiedzenia. Redaktor Dariusz Szreter wziął w ogień pytań samego Bartka Waglewskiego, czyli Fisza, który wraz ze swoją formacją Emade Tworzywo zagra już niebawem w Starym Maneżu!

Inna legenda muzyki, Ryszard „Tymon” Tymański, zapełnia nam cykl „Literacki Garnizon” swoim autorskim opowiadaniem z mocno wrzeszczańskimi akcentami! W tym roku Tymon wszedł z drzwiami na polski rynek wydawniczy, otrzymując nominację do nagrody Nike za swoją debiutancką powieść pt. „Sclavus”. Tym milej nam gościć go na naszych łamach.

W ósmym numerze nie zabraknie też znanych już segmentów. Gościnny rysunek satyryczny – oczywiście w refleksyjnym, jesiennym klimacie – stworzył nam tym razem Paweł Jaroński, uwielbiany przez internautów za humorystyczny cykl pt. „Radość”.

Zapraszamy do lektury! Bezpłatne egzemplarze dostępne są w lokalach usługowych i handlowych Garnizonu.

Letni numer magazynu "Garnizon"

2022-07-18

Siódmy numer magazynu „Garnizon” (Lato 2022) jest już dostępny. więcej »

Letni numer magazynu "Garnizon"

2022-07-18

Siódmy numer magazynu „Garnizon” (Lato 2022) jest już dostępny.

W najnowszym wydaniu dominują klimaty #DolceVita i #SummerTime, a zatem:
- poznajemy historię maestro Krzysztofa Ilnickiego, współtwórcy UMAM - Cukiernia Gdańska,
- specjaliści od lodów z Latto Gelato opowiadają nam o swojej filozofii i technologii tworzenia pyszności na zimno,
- Martyna Czechowska z salonu Fix your skin radzi, jak bezpiecznie i skutecznie się opalać,
- Jakub Gawron, piwowar z Browar Vrest, dorzuca swoje trzy grosze (i dwa słowa) o jednym z najlepszych napitków na gorące lato. 
Poznajemy też pierwszą w Garnizonie szkołę podstawową, która od września ruszy pod szyldem Mental Arts, a także inaugurujemy zupełnie nowy cykl dla gadżeciarzy i trendsetterów!
A to jeszcze nie wszystko… Zapraszamy do łapania bezpłatnych egzemplarzy!
E-wydanie jak zwykle zamieszczone jest na stronie garnizon.pl.