rotate resize rss facebook2 cross angle-down
Newsletter

Dziesiąty numer magazynu "Garnizon"

2023-05-08

Dostępne są już bezpłatne egzemplarze jubileuszowego, dziesiątego wydania magazynu "Garnizon". więcej »

Dziesiąty numer magazynu "Garnizon"

2023-05-08

Dostępne są już bezpłatne egzemplarze jubileuszowego, dziesiątego wydania magazynu "Garnizon".

We wiosennym numerze m.in.:

- wywiad z Mikołajem Trzaską, wirtuozem saksofonu i jednym z najwybitniejszych artystów wywodzących się z Wrzeszcza,

- artykuł o globalnym centrum usług wspólnych firmy Swarovski w biurowcu Yoko przy ul. Norwida,

- minireportaże z kultowej restauracji Eliksir oraz Amber Hammam, pierwszego na świecie leczniczego spa wykorzystującego kosmetyki bursztynowe w bliskowschodnim rytuale hammam,

- sylwetka Richarda Bony, gitarzysty jazzowego, który już 19 maja zagra w Starym Maneżu,

- opowiadanie pt. "Kryształ" autorstwa Tymoteusza Skiby.

Bezpłatne egzemplarze są dystrybuowane w biurowcach, sklepach, salonach i wspólnotach mieszkaniowych Garnizonu, a także w okolicznych bibliotekach. E-wydania dziesiątego i wszystkich poprzednich numerów magazynu „Garnizon” dostępne są na stronie garnizon.pl w Strefie Użytkownika.

Dziewiąty numer magazynu "Garnizon"

2023-02-02

Najwyższy czas na ostatni jednocyfrowy numer magazynu „Garnizon”! więcej »

Dziewiąty numer magazynu "Garnizon"

2023-02-02

Najwyższy czas na ostatni jednocyfrowy numer magazynu „Garnizon”!

W najnowszym numerze m.in. wywiad z wokalistką Natalia Grosiak z zespołu Mikromusic (już w kwietniu w Starym Maneżu!), spotkanie zapoznawcze z Akademia Dobrej Edukacji, podróż po wrzeszczańskich ciekawostkach nieoczywistych, a także dwie smakowite dyskusje – jedna o magicznym napoju, druga o włoskim daniu dla wielu symbolizującym wiekuiste szczęście.
W naszym cyklu literackim wracamy z kolei do klimatów obyczajowo-romantycznych, gościmy bowiem Magdalenę Witkiewicz, bestsellerową pisarkę, nazywaną „specjalistką od szczęśliwych zakończeń”. Czy i u nas opowiadana historia zakończy się optymistycznie?
Bezpłatne egzemplarze do zgarnięcia w biurowcach, sklepach, salonach i wspólnotach mieszkaniowych Garnizonu. E-wydanie dziewiątego numeru magazynu „Garnizon” dostępne jest jak zwykle na stronie garnizon.pl.

Upamiętnienie żołnierzy WP w Garnizonie

2022-12-12

Na zabytkowym murze, znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie otwartego niedawno VII kwartału Garnizonu, odsłonięta została tablica. Upamiętnia ona jednostki Wojska Polskiego, stacjonujące we wrzeszczańskich koszarach w latach 1945-2002. więcej »

Upamiętnienie żołnierzy WP w Garnizonie

2022-12-12

Na zabytkowym murze, znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie otwartego niedawno VII kwartału Garnizonu, odsłonięta została tablica. Upamiętnia ona jednostki Wojska Polskiego, stacjonujące we wrzeszczańskich koszarach w latach 1945-2002.

W uroczystości odsłonięcia uczestniczyli przedstawiciele "Niebieskich Beretów", czyli 7 Łużyckiej Dywizji Desantowej, a następnie 7 Łużyckiej Brygady Obrony Wybrzeża. Grupę Inwestycyjną Hossa reprezentował Paweł Durkiewicz, redaktor naczelny kwartalnika "Garnizon".

Gato wśród najlepszych!

2022-11-07

Gato z prestiżowym laurem! Biurowiec w Garnizonie znalazł się wśród realizacji architektonicznych wyróżnionych Nagrodami Prezydenta Gdańska. więcej »

Gato wśród najlepszych!

2022-11-07

Gato z prestiżowym laurem! Biurowiec w Garnizonie znalazł się wśród realizacji architektonicznych wyróżnionych Nagrodami Prezydenta Gdańska.

Nagrody za najlepsze gdańskie realizacje architektoniczne lat 2020-21 przyznano łącznie sześciu budowlom w czterech kategoriach. Otwarty w zeszłym roku biurowiec przy ul. Norwida został doceniony przez kapitułę w kategorii „Obiekty kubaturowe”. Gala wręczenia nagród odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności.

„Obiekt wyróżniono za projekt i realizację nowoczesnego biurowca w konsekwentnie budowanej nowej dzielnicy mieszkaniowo-usługowej oraz za zastosowanie proekologicznych rozwiązań spełniających nie tylko wyśrubowane wymagania najemców” – czytamy w uzasadnieniu. „Zrealizowany projekt wpisuje się we współczesne trendy architektoniczne, wykorzystując zieleń w dużej skali, służącą stworzeniu przyjaznego klimatu do pracy w miejskiej zabudowie”.

Autorami projektu Gato są architekci Marcin Woyciechowski, Tomasz Piechota i Radosław Orłowski. Siedmiopiętrowy biurowiec klasy A został zaprojektowany i zrealizowany w poszanowaniu zasad zrównoważonego rozwoju, co potwierdza certyfikat „Excellent” („Znakomity”) przyznany inwestycji w klasyfikacji BREEAM, oceniającej nowo powstałe obiekty w kontekście ich wpływu na środowisko.

Jesienny numer "Garnizonu"

2022-10-24

Dostępna jest już historyczna "ósemka", czyli jesienny, ósmy numer magazynu „Garnizon”. więcej »

Jesienny numer "Garnizonu"

2022-10-24

Dostępna jest już historyczna "ósemka", czyli jesienny, ósmy numer magazynu „Garnizon”.

Dlaczego historyczna? Choćby dlatego, że przekroczyliśmy symboliczną pięćdziesiątkę - nasz kwartalnik nam „spuchł” i po raz pierwszy zawiera już nie 44, a aż 52 strony. Zwiększona kaloryczność czytelnicza pisma wzięła się m.in. z dodania dwóch nowych, intrygujących cyklów – „Starcie Tytanów” oraz „Miasto Dobrze Nastrojone”.

A to nie koniec nowości. W segmencie „Gwiazdy w Garnizonie” po raz pierwszy mamy pełnokrwisty wywiad z nietuzinkowym artystą, mającym w dodatku sporo ciekawego do powiedzenia. Redaktor Dariusz Szreter wziął w ogień pytań samego Bartka Waglewskiego, czyli Fisza, który wraz ze swoją formacją Emade Tworzywo zagra już niebawem w Starym Maneżu!

Inna legenda muzyki, Ryszard „Tymon” Tymański, zapełnia nam cykl „Literacki Garnizon” swoim autorskim opowiadaniem z mocno wrzeszczańskimi akcentami! W tym roku Tymon wszedł z drzwiami na polski rynek wydawniczy, otrzymując nominację do nagrody Nike za swoją debiutancką powieść pt. „Sclavus”. Tym milej nam gościć go na naszych łamach.

W ósmym numerze nie zabraknie też znanych już segmentów. Gościnny rysunek satyryczny – oczywiście w refleksyjnym, jesiennym klimacie – stworzył nam tym razem Paweł Jaroński, uwielbiany przez internautów za humorystyczny cykl pt. „Radość”.

Zapraszamy do lektury! Bezpłatne egzemplarze dostępne są w lokalach usługowych i handlowych Garnizonu.

Letni numer magazynu "Garnizon"

2022-07-18

Siódmy numer magazynu „Garnizon” (Lato 2022) jest już dostępny. więcej »

Letni numer magazynu "Garnizon"

2022-07-18

Siódmy numer magazynu „Garnizon” (Lato 2022) jest już dostępny.

W najnowszym wydaniu dominują klimaty #DolceVita i #SummerTime, a zatem:
- poznajemy historię maestro Krzysztofa Ilnickiego, współtwórcy UMAM - Cukiernia Gdańska,
- specjaliści od lodów z Latto Gelato opowiadają nam o swojej filozofii i technologii tworzenia pyszności na zimno,
- Martyna Czechowska z salonu Fix your skin radzi, jak bezpiecznie i skutecznie się opalać,
- Jakub Gawron, piwowar z Browar Vrest, dorzuca swoje trzy grosze (i dwa słowa) o jednym z najlepszych napitków na gorące lato. 
Poznajemy też pierwszą w Garnizonie szkołę podstawową, która od września ruszy pod szyldem Mental Arts, a także inaugurujemy zupełnie nowy cykl dla gadżeciarzy i trendsetterów!
A to jeszcze nie wszystko… Zapraszamy do łapania bezpłatnych egzemplarzy!
E-wydanie jak zwykle zamieszczone jest na stronie garnizon.pl.

Hossa z tytułem Mecenasa Kultury Gdańska

2022-05-23

Grupa Inwestycyjna Hossa została uhonorowana tytułem „Mecenasa Kultury Gdańska 2021” w ramach corocznych Nagród Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury „Splendor Gedanensis”. Wyróżnienie zostało przyznane deweloperowi m.in. za wydarzenie, które miało miejsce w Garnizonie. więcej »

Hossa z tytułem Mecenasa Kultury Gdańska

2022-05-23

Grupa Inwestycyjna Hossa została uhonorowana tytułem „Mecenasa Kultury Gdańska 2021” w ramach corocznych Nagród Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury „Splendor Gedanensis”. Wyróżnienie zostało przyznane deweloperowi m.in. za wydarzenie, które miało miejsce w Garnizonie.

Splendor Gedanensis” to najstarsze i najważniejsze gdańskie nagrody w dziedzinie kultury. Wręczane są co roku za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury.

Tytuł Mecenasa Kultury Gdańska 2021 został przyznany Grupie Inwestycyjnej Hossa za działalność na rzecz rozwoju kulturalnego Wrzeszcza i popularyzacji historii dzielnicy poprzez współorganizację jesiennego Weekendu Architektury Wrzeszcza oraz wsparcie wydania „Przewodnika architektonicznego po Wrzeszczu”. Przy obu tych inicjatywach Hossa sprzymierzyła siły z Fundacją Palma.

Nowe apartamenty w Garnizonie trafiły do sprzedaży

2022-04-26

Do sprzedaży weszła bogata oferta mieszkań nowego kwartału zabudowy w Garnizonie. więcej »

Nowe apartamenty w Garnizonie trafiły do sprzedaży

2022-04-26

Do sprzedaży weszła bogata oferta mieszkań nowego kwartału zabudowy w Garnizonie.

Szósty kwartał, bo o nim mowa, powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie parkowych przestrzeni Garnizonu Kultury oraz istniejącej zabudowy kwartałów II i VII.  W tej prestiżowej lokalizacji, pod adresami Leśmiana 8, 10, 12 oraz Hemara 4, powstaną cztery kamienice mieszkalne z lokalami o zróżnicowanych powierzchniach: od 30-metrowych studio po apartamenty liczące 137 mkw. Co istotne, część mieszkań znajdujących się na różnych kondygnacjach, począwszy od pierwszego po ostatnie piętro, będzie dysponowała tarasami, co w śródmiejskiej zabudowie jest rzadkością. Pozostałe mieszkania wyposażone będą w balkony lub loggie.

Podobnie jak w pozostałych kamienicach Garnizonu, tak i tu poziom parteru przeznaczony zostanie na lokale usługowo-handlowe na wynajem, zaś pod zabudową powstanie dwupoziomowa hala garażowa. Mieszkania szóstego kwartału będą gotowe do odbioru w marcu 2025 roku.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Biurami Sprzedaży Hossy w celu poznania szczegółów oferty.

Szósty numer magazynu „Garnizon”

2022-04-11

Zielony niczym nowalijka i świeży niczym wiosenny zefirek – ukazał się właśnie szósty numer magazynu „Garnizon”! więcej »

Szósty numer magazynu „Garnizon”

2022-04-11

Zielony niczym nowalijka i świeży niczym wiosenny zefirek – ukazał się właśnie szósty numer magazynu „Garnizon”!

W najnowszym wydaniu m.in.:  

- rozmawiamy z Aleksandrem Ziemniewiczem, Damianem Olszewskim i Jakubem Szymańskim, przedsiębiorczym tercetem twórców Gdańskiego Bazaru Natury,

- poznajemy pikantne szczegóły drogi artystycznej kultowego zespołu Skunk Anansie, który już w maju wystąpi na scenie Starego Maneżu,

- udajemy się w literacką podróż śladami wielkiego Brunona Schulza i jego wielkiej, niespełnionej miłości.

W „szóstce” nie zabraknie również znanych już cyklów o Garnizonie i Wrzeszczu, a także najnowszych informacji i plotek o zmianach w naszej dzielnicy.

Bezpłatne egzemplarze szóstego numeru dostępne są w lokalach usługowych i biurowcach Garnizonu, a także we wspólnotach mieszkaniowych. E-wydanie można pobrać na stronie https://www.garnizon.pl/.../magazyn-oryginalny-garnizon.html

Zapraszamy do lektury!

Bezpłatna godzina parkowania w Garnizonie

2022-02-09

Po zmianach w cenniku parkowania w parkingach podziemnych Garnizonu na poziomie -1 pierwsza godzina postoju jest bezpłatna! Każde kolejne pół godziny to koszt symbolicznej złotówki. więcej »

Bezpłatna godzina parkowania w Garnizonie

2022-02-09

Po zmianach w cenniku parkowania w parkingach podziemnych Garnizonu na poziomie -1 pierwsza godzina postoju jest bezpłatna! Każde kolejne pół godziny to koszt symbolicznej złotówki.

Nieodpłatnie można parkować również, tyle że przez pół godziny po pobraniu biletu, na dziedzińcu przy al. Grunwaldzkiej 184.
Warto odwiedzić nowy serwis garnizon.pl/parkowanie, gdzie poznać można zasady i cenniki parkowania, a także wykupić można abonament parkingowy, pozwalający oszczędzić przy regularnym korzystaniu.

Piąty numer magazynu

2022-01-28

W biurowcach i lokalach usługowych Garnizonu jest już dostępne nowe, zimowe wydanie naszego Magazynu Oryginalnego. więcej »

Piąty numer magazynu

2022-01-28

W biurowcach i lokalach usługowych Garnizonu jest już dostępne nowe, zimowe wydanie naszego Magazynu Oryginalnego.

 

Treść nowego numeru rozpoczyna nowy cykl "Z Humorem" - w jego pierwszej odsłonie popularna rysowniczka Magda Danaj podpowiada z przymrużeniem oka, jak umilić sobie zimę.
Co w dalszej treści? Wraz z nietuzinkowymi postaciami z Garnizonu zagłębiamy się w świat mody, tańca i kulinariów, nie zabraknie też lubianych cyklów o tajemnicach i ciekawostkach Wrzeszcza. Muzyczną gwiazdą numeru jest tym razem legendarny zespół Jethro Tull, który wiosną wystąpi w Starym Maneżu. W kąciku literackim przyszła zaś kolej na element ponadnaturalny, czyli fantastykę - gorąco polecamy opowiadanie Ewy Białołęckiej!
Bezpłatne egzemplarze kwartalnika można odbierać w lokalach usługowych i biurowych na terenie Garnizonu. E-wydanie można pobrać na stronie garnizon.pl w Strefie Użytkownika.
Zapraszamy do lektury!

Magazyn "Garnizon" doceniony przez ekspertów!

2021-10-22

Magazyn Oryginalny „Garnizon” zdobył uznanie jurorów prestiżowego, ogólnokrajowego konkursu branżowego. Podczas gali Power Of Content Marketing Awards 2021 projekt Grupy Inwestycyjnej Hossa zdobył nagrody w dwóch kategoriach. więcej »

Magazyn "Garnizon" doceniony przez ekspertów!

2021-10-22

Magazyn Oryginalny „Garnizon” zdobył uznanie jurorów prestiżowego, ogólnokrajowego konkursu branżowego. Podczas gali Power Of Content Marketing Awards 2021 projekt Grupy Inwestycyjnej Hossa zdobył nagrody w dwóch kategoriach.

Power Of Content Marketing Awards to coroczny konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Content Marketingu Polska. Wyróżniane są w nim projekty najlepiej realizujące założenia content marketingu, a więc te, które skutecznie pozyskują odbiorców poprzez dostarczanie im wartościowych treści w atrakcyjnych formatach.

W tegorocznej edycji Magazyn Oryginalny „Garnizon” został nagrodzony Srebrnymi Nagrodami w dwóch kategoriach: „Content Marketing Nieruchomości” oraz „Magazyn dla Klientów B2C”. W uzasadnieniu jury wskazało na „wzmacnianie lokalnej społeczności”. Wyboru dokonało 23-osobowe jury składające się z ekspertów różnych dziedzin content marketingu.

Czwarty numer magazynu "Garnizon"

2021-10-01

Nowe, jesienne wydanie magazynu „Garnizon” jest już dostępne. więcej »

Czwarty numer magazynu "Garnizon"

2021-10-01

Nowe, jesienne wydanie magazynu „Garnizon” jest już dostępne.

W czwartym numerze kwartalnika przedstawiamy kolejne nietuzinkowe postacie, miejsca i zjawiska związane z Garnizonem i Wrzeszczem. Poznajemy Karolę Dwórznik, założycielkę pracowni szycia „Koty na Płoty”, udajemy się na wspinaczkę do centrum boulderingu Murall, dowiadujemy się też o interesujących obiektach sakralnych, jakie skrywa w sobie nasza dzielnica.

W cyklu literackim przyszła kolej na głęboką czerń, czyli kryminał. Autorka Małgorzata Oliwia Sobczak zabiera nas do Wrzeszcza schyłkowego PRL-u, gdzie trwa śledztwo w sprawie makabrycznej zbrodni. Trop wiedzie śledczych do koszar przy ul. Słowackiego…

To oczywiście nie wszystkie ciekawe wątki jesiennego numeru!

Bezpłatne egzemplarze kwartalnika są dystrybuowane w lokalach usługowych i biurowych na terenie Garnizonu. E-wydanie można pobrać na stronie www.garnizon.pl.

Trzeci numer magazynu "Garnizon"

2021-07-07

Trzeci numer magazynu „Garnizon” jest już dostępny! więcej »

Trzeci numer magazynu "Garnizon"

2021-07-07

Trzeci numer magazynu „Garnizon” jest już dostępny!

W najnowszej odsłonie Czytelnicy znajdą kilka niespodzianek i nowości, w tym kupony promocyjne od nowych usługodawców Garnizonu. Niewątpliwym mocnym punktem wydania jest też opowiadanie Janusza Leona Wiśniewskiego w ramach cyklu „Literacki Garnizon”. Autor słynnej „S@motności w sieci” stworzył swoją specjalność, czyli pełnokrwisty romans, niepozbawiony wrzeszczańsko-garnizonowych akcentów.

W trzecim numerze także m.in. nowy cykl „Gwiazdy w Garnizonie”, a w nim sylwetka Marianne Faithfull, jednej z najbarwniejszych muzycznych postaci, jakie wystąpiły w Starym Maneżu. Nie brakuje też cyklów znanych z poprzednich dwóch numerów.

Bezpłatne egzemplarze magazynu są dystrybuowane w lokalach usługowych i biurowcach na terenie Garnizonu. Elektroniczne wydanie magazynu dostępne jest na stronie garnizon.pl w zakładce Strefa Użytkownika. Zachęcamy do lektury!

Firma Sevivon wprowadzi się do GATO

2021-04-29

W drugim kwartale br. powitamy w Garnizonie nowego Najemcę. Firma Sevivon, świadcząca kompleksowe usługi z zakresu projektowania i nadzoru wykonawczego farm wiatrowych, wprowadzi się do nowoczesnej przestrzeni biurowca GATO. więcej »

Firma Sevivon wprowadzi się do GATO

2021-04-29

W drugim kwartale br. powitamy w Garnizonie nowego Najemcę. Firma Sevivon, świadcząca kompleksowe usługi z zakresu projektowania i nadzoru wykonawczego farm wiatrowych, wprowadzi się do nowoczesnej przestrzeni biurowca GATO.

Nowy najemca zajmie powierzchnię biurową liczącą ponad 500 mkw. O wyborze Garnizonu przez firmę Sevivon zdecydowała nie tylko wygodna przestrzeń biurowa nowego biurowca, ale całość konceptu, jaka kryje się pod nazwą Garnizon, w tym zaplecze kulturowe i gastronomiczne, postrzegane przez Najemcę jako dodatkowy atut dla jego pracowników.
Za poszukiwania nowej przestrzeni biurowej i negocjację warunków umowy odpowiedzialna była firma Querco Property. 

Więcej dowiesz się z artykułu na www.propertynews.pl 

Realizacja II kwartału zakończona

2021-01-21

Na przełomie roku zakończyliśmy w Garnizonie realizację zabudowy kwartału II. To w sumie 10 kamienic zlokalizowanych w kwartale ulic: Chrzanowskiego, Stachury, Hemara i Leśmiana, liczących blisko 450 mieszkań. Większość lokali jest już sprzedana. więcej »

Realizacja II kwartału zakończona

2021-01-21

Na przełomie roku zakończyliśmy w Garnizonie realizację zabudowy kwartału II. To w sumie 10 kamienic zlokalizowanych w kwartale ulic: Chrzanowskiego, Stachury, Hemara i Leśmiana, liczących blisko 450 mieszkań. Większość lokali jest już sprzedana.

Wkrótce nowe lofty i apartamenty będą wydawane nabywcom, a równolegle na poziomie parteru zaczną zapełniać się lokale usługowe. Pod świeżo ukończoną częścią kwartału II zostanie oddana do użytku dwupoziomowa hala garażowa, w której na poziomie -1 funkcjonować będzie ogólnodostępny parking rotacyjny na ponad 100 miejsc.
Projekt architektoniczny zabudowy kwartału II powstał w Pracowni Projektowej Grupy Inwestycyjnej Hossa, podobnie jak większość projektów wnętrz. Wyjątkiem są trzy kamienice, dla których aranżacje części wspólnych stworzyła mgr inż. arch. Dominika Dziewanowska.

 

 

Jesienne wydanie „Garnizonu”

2020-11-10

Drugi numer magazynu oryginalnego „Garnizon” trafił do dystrybucji. więcej »

Jesienne wydanie „Garnizonu”

2020-11-10

Drugi numer magazynu oryginalnego „Garnizon” trafił do dystrybucji.

Poznajemy w nim Magdę i Mikołaja Batorów, twórców popularnej Zakwasowni, podpowiadamy, jak nie oddalając się zbytnio od domu umilić sobie jesienne dni w Garnizonie, opisujemy też, jak powstaje piwo z Browaru Vrest, pokazujemy wreszcie, z jak urokliwego zakątku świata sprowadzane są produkty na półki Składu Wina i Lawendy.

W stałych cyklach dotyczących Wrzeszcza Jarosław Wasielewski zgłębia temat renesansu neonów, które po upływie ponad pół wieku znów są w modzie, razem z Janem Danilukiem wybierzemy się także w nostalgiczną podróż po dawnych kinach, które działały na obszarze i w okolicach dzisiejszego Garnizonu.

W naszym kąciku literackim gościmy Dorotę Karaś, która opowiada o mniej i bardziej znanych zakątkach Wrzeszcza, które odkrywała podczas pracy nad wydaną w tym roku głośną biografią Anny Walentynowicz.

W jesiennym numerze znalazło się też miejsce na użyteczne informacje dla codziennych bywalców i użytkowników Garnizonu – rozpiska parkingowa oraz lista wszystkich lokali usługowych wraz z mapką.

Darmowe egzemplarze można pobierać w recepcji biurowca Gamma przy ul. Norwida. Wersja elektroniczna dostępna jest na stronie Garnizon.pl.

Już jest! Pierwsze wydanie magazynu Garnizon

2020-07-07

Garnizon doczekał się swojego własnego, drukowanego magazynu. Kwartalnik „Garnizon. Magazyn Oryginalny” będzie ukazywał garnizonowe życie w formie reportażu, wywiadu, newsa, a nawet beletrystyki. więcej »

Już jest! Pierwsze wydanie magazynu Garnizon

2020-07-07

Garnizon doczekał się swojego własnego, drukowanego magazynu. Kwartalnik „Garnizon. Magazyn Oryginalny” będzie ukazywał garnizonowe życie w formie reportażu, wywiadu, newsa, a nawet beletrystyki.

Na łamach nowego periodyku nie zabraknie też artykułów o historii wrzeszczańskich koszar oraz ciekawostek o Wrzeszczu i Strzyży. W pierwszym numerze przeczytamy m.in. o… stadionie, który istniał kiedyś między dzisiejszą ulicą Mariana Hemara a aleją Żołnierzy Wyklętych. Nie lada gratką dla miłośników literatury powinny być wspomnienia dotyczące starego garnizonu, napisane przez Pawła Huellego, gdańskiego pisarza, autora słynnego „Weisera Dawidka”. Poznamy też historię Magdaleny Kalisz, charyzmatycznej podróżniczki i menedżerki Sztuki Wyboru.

Bezpłatne egzemplarze pierwszego wydania są już dostępne w wielu lokalach i biurowcach na terenie Garnizonu, w tym w recepcji biurowca Gamma przy ul. C.K. Norwida 4.

Życzymy udanej lektury na lato!

NOWY MAGAZYN JUŻ WKRÓTCE

2020-07-01

Premiera magazynu oryginalnego "Garnizon" już 04.07!

Oficjalne otwarcie MAG x EVC Design Studio x Hairmate Gdańsk

2020-06-30

Już w najbliższą sobotę zapraszamy na oficjalne otwarcie dwóch wyjątkowych lokali: salonu fryzjerskiego HAIRMATE Gdańsk oraz studia graficznego EVC DESIGN STUDIO z galerią MAG / MODERN ART GALLERY. więcej »

Oficjalne otwarcie MAG x EVC Design Studio x Hairmate Gdańsk

2020-06-30

Już w najbliższą sobotę zapraszamy na oficjalne otwarcie dwóch wyjątkowych lokali: salonu fryzjerskiego HAIRMATE Gdańsk oraz studia graficznego EVC DESIGN STUDIO z galerią MAG / MODERN ART GALLERY.

Hairmate to marka istniejąca od 6 lat, która czerpie inspiracje z aktualnych trendów. To będzie ich siódmy lokal - cztery są w Warszawie i dwa w Krakowie. Z kolei Streetwear'owa marka EVC DSGN rozszerza swoją działalność o miejsce łączące przestrzeń galerii, biura projektowego oraz butiku.

Oficjalne otwarcie restauracji Oranżeria

2020-06-30

W sobotę 4 lipca zapraszamy na oficjalne otwarcie nowej restauracji na kulinarnej mapie Garnizonu - Oranżeria Restaurant & Cocktail więcej »

Oficjalne otwarcie restauracji Oranżeria

2020-06-30

W sobotę 4 lipca zapraszamy na oficjalne otwarcie nowej restauracji na kulinarnej mapie Garnizonu - Oranżeria Restaurant & Cocktail

Masz spotkanie? Przerwę na lunch? A może po prostu szukasz klimatycznego miejsca z ciekawym menu? Różnorodna kuchnia, ludzie z pasją i niebanalny wystrój - to wszystko składa się na idealny pobyt w nowej restauracji.

NOC WRZESZCZA W GARNIZONIE KULTURY

2018-05-17

Zapraszamy 19. maja do Garnizonu na drugą edycję Nocy Wrzeszcza, dedykowaną architekturze, Wydarzenie odbędzie się podczas Europejskiej Nocy Muzeów we współpracy z instytucjami znajdującymi się na terenie Garnizonu Kultury. więcej »

NOC WRZESZCZA W GARNIZONIE KULTURY

2018-05-17

Zapraszamy 19. maja do Garnizonu na drugą edycję Nocy Wrzeszcza, dedykowaną architekturze, Wydarzenie odbędzie się podczas Europejskiej Nocy Muzeów we współpracy z instytucjami znajdującymi się na terenie Garnizonu Kultury.

Kulturowe i architektoniczne bogactwo Wrzeszcza jest ogromne. Dzielnica, wcześniej funkcjonująca jako niezależna miejscowość, w 2018 roku obchodzi 755-lecie istnienia. Historia ta udokumentowana jest w wielu źródłach, ale zachowała ją przede wszystkim architektura – Wrzeszcz jest jednym z miejsc, które w Gdańsku uniknęło ogromnych zniszczeń powstałych w efekcie II Wojny Światowej.

Noc Wrzeszcza poprzez działania historyczne, artystyczne i edukacyjne zgłębia dzieje oraz specyfikę tej jednej z najstarszych dzielnic Gdańska.

PROGRAM:

15:00 Warsztaty szycia dla seniorów (Koty na Płoty)
17:00 Spacer architektoniczny po Wrzeszczu (Start: pomnik ks. Bronisława Komorowskiego)
19:00-24:00 Zwiedzanie browaru (Browar Vrest, zapisy: info@starymanez.pl)
19:30 „Wrzeszcz przemian. O architekturze i społeczeństwie” – panel dyskusyjny (Sztuka Wyboru, sala kolumnowa)
21:00 „Detale architektoniczne Wrzeszcza w cyjanotypii” – wernisaż wystawy (Galeria Sztuka Wyboru)
22:00 “Reality disappears after walking” – występ Dzikistyl Company (Klub Garnizonowy, zapisy)
23:00 Marsebo – koncert (Stary Maneż)

Szczegóły: www.facebook.com/events/NOCWRZESZCZA2018

Druga edycja wydarzenia będzie koncentrować się wokół poznania i doświadczenia architektury. Wrzeszcz to dzielnica różnorodna architektonicznie, w której spotyka się zabudowa przedwojenna, poniemiecka z wieloma zachowanymi zabytkami, a także nowe osiedla mieszkaniowe powstałe w latach 50. i 60., obiekty budowane w stylu socrealistycznym oraz współczesna architektura mieszkalna i biurowa.

Podczas Nocy Wrzeszcza zagłębimy się w jego architektoniczną historię w ramach programu na który złożą się spacer po dzielnicy, warsztaty, wykłady, wystawa poświęcona detalom architektonicznym, koncert, zwiedzanie browaru, specjalnie na tę okazje przygotowany spektakl teatru tańca, mapa architektoniczna dzielnicy oraz filmowa etiuda dedykowana tej przestrzeni.

Organizatorzy: Fundacja PalmaGarnizon Kultury

Partnerzy: Stary ManeżBrowar VrestSztuka WyboruKoty na Płoty,porysunkiCyfrowe Muzeum WrzeszczaiBedekerRada Dzielnicy Wrzeszcz DolnyRada Dzielnicy Wrzeszcz Górny
Patroni medialni: NOTES.NA.6.TYGODNIMagazyn Miasta/ Cities MagazineTrojmiasto.plRadio Gdańsk S.A.Nowe idzie od morza

Wydarzenie dofinansowane ze środków Miasta Gdańska.

Sztorm w Garnizonie

2018-05-13

Sztorm to kolektyw artystów i rzemieślników z TatStudio, Kult Tattoo i Ferajny, których połączyła przyjaźń i chęć współtworzenia... więcej »

Sztorm w Garnizonie

2018-05-13

Sztorm to kolektyw artystów i rzemieślników z TatStudio, Kult Tattoo i Ferajny, których połączyła przyjaźń i chęć współtworzenia...

Sztorm to kolektyw artystów i rzemieślników z TatStudio, Kult Tattoo i Ferajny, których połączyła przyjaźń i chęć współtworzenia. Nowy barber shop i studio tatuażu zainicjowały swoją działalność w sobotę 12 maja w kamienicy przy ul. Norwida 13 w Garnizonie. 

Witamy Sztorm na pokładzie i życzymy wielu zadowolonych klientów.  

Legal Cakes już otwarte!

2018-03-09

Po Warszawie i Wrocławiu przyszedł czas na lokal w Garnizonie. Legal Cakes to pierwsza w Polsce cukiernia, której wypieki spełniają wszelkie kryteria dietetyczne i mogą stanowić pełnowartościowy element każdej diety. więcej »

Legal Cakes już otwarte!

2018-03-09

Po Warszawie i Wrocławiu przyszedł czas na lokal w Garnizonie. Legal Cakes to pierwsza w Polsce cukiernia, której wypieki spełniają wszelkie kryteria dietetyczne i mogą stanowić pełnowartościowy element każdej diety.

Kawiarnia mieszcząca się na parterze biurowca Omega przy ul. Norwida 2, została uroczyście otwarta w Dzień Kobiet.  Szczegóły oferty znajdziecie na Facebooku www.facebook.com/legalcakesgdansk

Włoska restauracja w Garnizonie

2018-02-23

Kulinarna gratka dla wszystkich smakoszy i miłośników włoskiej kuchni - przy ul. Hemara 23 otwarte zostało Moje Miejsce, restauracja kuchnią i atmosferą przeniesiona wprost ze słonecznego Neapolu. więcej »

Włoska restauracja w Garnizonie

2018-02-23

Kulinarna gratka dla wszystkich smakoszy i miłośników włoskiej kuchni - przy ul. Hemara 23 otwarte zostało Moje Miejsce, restauracja kuchnią i atmosferą przeniesiona wprost ze słonecznego Neapolu.

Moje Miejsce zaprasza na urozmaicone śniadania, lunche oraz duży wybór past i pizz. Menu i więcej informacji na www.moje-miejsce.com.pl

Ensono pierwszym najemcą w biurowcu HIRO

2017-11-30

Ensono, międzynarodowa firma specjalizująca się w hybrydowych rozwiązaniach IT, przeniesie się do nowej siedziby w Garnizonie. Przedsiębiorstwo wynajęło ponad 1 400 mkw. powierzchni w najnowszym budynku biurowym HIRO, który powstaje przy ul. Chrzanowskiego 11. więcej »

Ensono pierwszym najemcą w biurowcu HIRO

2017-11-30

Ensono, międzynarodowa firma specjalizująca się w hybrydowych rozwiązaniach IT, przeniesie się do nowej siedziby w Garnizonie. Przedsiębiorstwo wynajęło ponad 1 400 mkw. powierzchni w najnowszym budynku biurowym HIRO, który powstaje przy ul. Chrzanowskiego 11.

Przeprowadzka jest planowana na początek 2019 roku. Zanim to jednak nastapi, firma będzie tymczasowo wynajmować około 700 mkw. w biurowcu Gamma przy ul. Norwida 4.

„Nowe biuro w kompleksie Garnizon umożliwi nam kontynuację dynamicznej ekspansji w Trójmieście. W ciągu kolejnych dwóch, trzech lat planujemy zwiększenie zatrudnienia do 150 specjalistów. Potrzebujemy więc elastycznej i komfortowej przestrzeni biurowej, która zarówno przełoży się na zadowolenie zespołu, jak i będzie stanowiła atrakcyjną wizytówkę Ensono. Garnizon to jeden z najbardziej charakterystycznych punktów na biurowej mapie Trójmiasta. Wierzymy, że nowe biuro w pełni odpowie na potrzeby naszych obecnych i przyszłych pracowników”, tłumaczy Łukasz Pawłowski, członek zarządu Ensono.

Wiewiór "K" otwarta w Garnizonie

2017-11-10

Z przyjemnością informujemy o otwarciu nowej przychodni stomatologicznej w parterze biurowca Yoko przy ul. Norwida 7. więcej »

Wiewiór "K" otwarta w Garnizonie

2017-11-10

Z przyjemnością informujemy o otwarciu nowej przychodni stomatologicznej w parterze biurowca Yoko przy ul. Norwida 7.

Stomatologia Dziecięca i Rodzinna Wiewiór "K" to wysoko wykwalifikowani i doświadczeni lekarze: specjaliści stomatologii dziecięcej, zachowawczej, endodoncji, chirurgii stomatologicznej i protetyki oraz najwyższej jakości sprzęt medyczny pozwalający skutecznie i z minimalnym poziomem stresu leczyć dzieci i dorosłych. Zbiegi wykonywane są w komfortowych warunkach, a dzieci otoczone są szczególną troską, bez pośpiechu, w przyjaznej przestrzeni i atmosferze. 

Wiecej informacji: www.wiewior-ka.pl , Facebook

Day SPA FIVE SENSES

2017-11-02

Pod koniec października w biurowcu Gamma przy ul. Norwida 4 rozpoczęło działalność FIVE SENSES float • spa. Ośrodek oferuje usługi floatingu, masażu oraz zabiegi pielęgnacyjne ciała. więcej »

Day SPA FIVE SENSES

2017-11-02

Pod koniec października w biurowcu Gamma przy ul. Norwida 4 rozpoczęło działalność FIVE SENSES float • spa. Ośrodek oferuje usługi floatingu, masażu oraz zabiegi pielęgnacyjne ciała.

Wyspecjalizowana kabina floatingowa zapewnia stan głębokiego relaksu, odseparowanie od bodźców zewnętrznych oraz niesamowitą ulgę. Nawet jedna sesja floatingowa korzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie. W ofercie spa znajdują się również masaże specjalistyczne oraz zabiegi na ciało. FIVE SENSES float • spa to miejsce, w którym można odpocząć po ciężkim dniu, odstresować się oraz zregenerować ciało i umysł.

Szczegóły na: fivesenses.plwww.facebook.com/fivesensesfloatspa

Clipster w Garnizonie Kultury laureatem krajowego finału CESA

2017-10-10

Pierwszy w Polsce dom dla dla start-upowców - Clipster - powstał w Gdańsku jako efekt współpracy funduszu technologicznego Alfabeat i Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Starter oraz dzięki gościnności Grupy Inwestycyjnej Hossa, która zaprosiła Clipster do Garnizonu. Inicjatywa została doceniona przez środowisko start-upowe i jury, które przyznało jej nagrodę w kategorii: „Best Accelerator and Incubator Programme” podczas finału Central European Startup Awards (CESA)... więcej »

Clipster w Garnizonie Kultury laureatem krajowego finału CESA

2017-10-10

Pierwszy w Polsce dom dla dla start-upowców - Clipster - powstał w Gdańsku jako efekt współpracy funduszu technologicznego Alfabeat i Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Starter oraz dzięki gościnności Grupy Inwestycyjnej Hossa, która zaprosiła Clipster do Garnizonu. Inicjatywa została doceniona przez środowisko start-upowe i jury, które przyznało jej nagrodę w kategorii: „Best Accelerator and Incubator Programme” podczas finału Central European Startup Awards (CESA)...

Źródło: Puls BiznesuŹródło: Puls Biznesu 

YONI - odsłonięcie rzeźby

2017-10-02

6 października 2017 r. w Garnizonie Kultury, przy ul. Słowackiego 19 (przed Sztuką Wyboru) odbędzie się uroczyste publiczne odsłonięcie rzeźby YONI autorstwa Jerzego Dobrzańskiego. więcej »

YONI - odsłonięcie rzeźby

2017-10-02

6 października 2017 r. w Garnizonie Kultury, przy ul. Słowackiego 19 (przed Sztuką Wyboru) odbędzie się uroczyste publiczne odsłonięcie rzeźby YONI autorstwa Jerzego Dobrzańskiego.

Tego samego dnia w galerii Sztuki Wyboru zaplanowany jest wernisaż wystawy zbiorowej zatytułowanej „DZIEWCZYNKI” oraz wykład dr Katarzyny Lewandowskiej pt. „PHALLUS KAPUTT". 
Temat podjęty w tych trzech punktach wydarzenia symbolicznie przełamuje dotychczasowe wyobrażenia o miejscu, jakim jest garnizon. Zarówno forma rzeźby, tematyka wystawy i wymowa wykładu stanowią spójny komentarz do przemiany, jaka zaszła na terenie dawnych koszar wojskowych w gdańskim Wrzeszczu. Ta niezwykła transformacja miejsca, którą mieszkańcy Trójmiasta z zaciekawieniem obserwują w ostatnich latach, intryguje i skłania do głębszych refleksji.

Bardzo ważnym kryterium dla rozstrzygnięcia konkursu na formę rzeźby było znalezienie symbolicznego remedium, które wprowadzi równoważący żeński pierwiastek, bilansując w ten sposób unoszącą się w powietrzu męską aurę.

Dla autora projektu inspirująca okazała się również idea globalnego siostrzeństwa i kobiecej solidarności. Garnizon, z niedostępnego wojskowego terenu, zmienił się w przestrzeń otwartą na sztukę i przyjazną dla wszystkich, przy jednoczesnym zachowaniu zabytkowych zabudowań militarnych z końca XIX w.

Uroczyste otwarcie biurowca Yoko przy ul. C.K. Norwida 5

2017-06-12

W dniu 12 czerwca miało miejsce oficjalne otwarcie biurowca Yoko w Garnizonie. Uroczysta inauguracja odbyła się m.in. w obecności przedstawicieli inwestora – Grupy Inwestycyjnej Hossa, wyłącznego najemcy – Swarovski Global Business Services, władz samorządowych oraz dziennikarzy. W nowym biurze austriackiej firmy docelowo pracować będzie około 300 osób. więcej »

Uroczyste otwarcie biurowca Yoko przy ul. C.K. Norwida 5

2017-06-12

W dniu 12 czerwca miało miejsce oficjalne otwarcie biurowca Yoko w Garnizonie. Uroczysta inauguracja odbyła się m.in. w obecności przedstawicieli inwestora – Grupy Inwestycyjnej Hossa, wyłącznego najemcy – Swarovski Global Business Services, władz samorządowych oraz dziennikarzy. W nowym biurze austriackiej firmy docelowo pracować będzie około 300 osób.

Swarovski, od 1895 roku czołowy producent szlifowanego kryształu na świecie, zdecydował o wyborze Yoko na początku tego roku. Biurowiec spełnił wszystkie wymagania firmy Swarovski dotyczące nowego biura w Gdańsku. Znaczenie miały nie tylko wysoki standard budynku, wyjątkowa architektura czy dostępność miejsc parkingowych. Nowemu najemcy spodobał się całościowy projekt inwestycji Garnizon, który realizowany jest w duchu zrównoważonego rozwoju przez Grupę Inwestycyjną Hossa. 

Ze względu na szereg udogodnień, przyjazną przestrzeń publiczną, jak również bogatą ofertę kulturalną i rozrywkową, Garnizon stanowi doskonałą lokalizację dla firm, które zwracają uwagę na jakość środowiska pracy oraz dbają o to, by zapewnić swoim pracownikom balans pomiędzy pracą, a odpoczynkiem. Wierzymy, że pozytywny klimat wokół miejsca pracy, jaki stwarza Garnizon przyczyni się do dynamicznego rozwoju naszego Partnera w Gdańsku – komentuje Elwira Kochowska-Król, odpowiedzialna za komercjalizację w Grupie Inwestycyjnej Hossa.
Proces wyboru lokalizacji globalnego centrum usług firmy Swarovski przeprowadzała Agencja doradcza CBRE. 

Poczytaj więcej: 

http://www.investinpomerania.pl/article/278598_Swarovski_otwiera_globalne_centrum_uslug_w_Gdansku.htm

Filip Springer na spacerze w Garnizonie

2016-08-24

Garnizon. W gdańskim Wrzeszczu prowadzony jest eksperyment przeszczepiania miasta... więcej »

Filip Springer na spacerze w Garnizonie

2016-08-24

Garnizon. W gdańskim Wrzeszczu prowadzony jest eksperyment przeszczepiania miasta...

Przeczytaj więcej w artykule autorstwa Filipa Springera z cyklu "Historia Jednego Miejsca" Gazety Wyborczej: http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,20369291,garnizon-w-gdanskim-wrzeszczu-prowadzony-jest-eksperyment-przeszczepiania.html

Nowa dzielnica w koszarach Czarnych Huzarów

2016-07-12

"Przez ponad sto lat teren ogrodzony murem skrywał tajemnice wojskowe. Stary Garnizon w centrum gdańskiego Wrzeszcza, to pozostałość po Czarnych Huzarach, którzy stacjonowali tu pod koniec XIX wieku. Grupa Inwestycyjna Hossa, kupiła cały obszar, by stworzyć tu nową dzielnicę." więcej »

Nowa dzielnica w koszarach Czarnych Huzarów

2016-07-12

"Przez ponad sto lat teren ogrodzony murem skrywał tajemnice wojskowe. Stary Garnizon w centrum gdańskiego Wrzeszcza, to pozostałość po Czarnych Huzarach, którzy stacjonowali tu pod koniec XIX wieku. Grupa Inwestycyjna Hossa, kupiła cały obszar, by stworzyć tu nową dzielnicę."

Przeczytaj więcej o rewitalizacji Garnizonu w artykule magazynu "NowyZabytek": http://nowyzabytek.pl/garnizon-nowa-dzielnica-w-koszarach-czarnych-huzarow/

Nagroda PZFD za rewitalizację budynków Garnizonu Kultury

2016-01-15

Garnizon zdobył nagrodę w konkursie organizowanym przez Polski Związek Firm Deweloperskich na Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2012-2015 w kategorii Najlepsza Rewitalizacja. więcej »

Nagroda PZFD za rewitalizację budynków Garnizonu Kultury

2016-01-15

Garnizon zdobył nagrodę w konkursie organizowanym przez Polski Związek Firm Deweloperskich na Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2012-2015 w kategorii Najlepsza Rewitalizacja.

Jury konkursowe doceniło rewitalizację dwóch zabytkowych budynków przy ul. Słowackiego Starego Maneżu i Esprit Haus, które w ubiegłym roku zostały oddane do użytkowania w ramach Garnizonu Kultury - nowego centrum kulturalnego Wrzeszcza.

Garnizon Kultury - wielkie otwarcie!

2015-10-09

Już w najbliższy weekend 9-11 października Garnizon Kultury na terenie dawnych koszar Czarnych Huzarów zacznie tętnić życiem. Jako pierwsze rozpoczynają swoją działalność Stary Maneż – niegdyś ujeżdżalnia koni oraz Esprit Haus, serwując sporą dawkę interesujących wydarzeń. więcej »

Garnizon Kultury - wielkie otwarcie!

2015-10-09

Już w najbliższy weekend 9-11 października Garnizon Kultury na terenie dawnych koszar Czarnych Huzarów zacznie tętnić życiem. Jako pierwsze rozpoczynają swoją działalność Stary Maneż – niegdyś ujeżdżalnia koni oraz Esprit Haus, serwując sporą dawkę interesujących wydarzeń.

W piątek 9 października od godz. 17:00 w Esprit Haus prezentować będą swoje projekty: Kreatywna Cafe, Sztuka Wyboru, Na Miejscu, WRZE Pracownia, AeroLAB, Szpila Shop i Koty Na Płoty

Na sobotę 10 października o godz. 20:00 zaplanowano największe wydarzenie tego weekendu - wystąpi Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir z wyjątkowym, międzypokoleniowym projektem „1976: A Space Odyssey”, inaugurując tym samym pierwszy sezon artystyczny Starego Maneżu

Serdecznie zapraszamy do Garnizonu Kultury na weekend pełen wydarzen artystycznych.

Wrzeszcz Garnizon, ul.Słowackiego 19-23

Szczegółowy program:

9.10 (pt) 17:00 - degustacje, cupping, zagra DML (Kreatywna Cafe)
9.10 (pt) cały dzień - Sztuka Wyboru - otwarcie kawiarni, księgarni i sklepu z wzornictwem i sztuką użytkową
10.10 (sb) 12:00-20:00 - targi sztuki, mody i designu (Sztuka Wyboru) link: www.facebook.com/events/818373244946989
10.10 (sb) - pokazy i warsztaty szycia ( Koty na Płoty)
10.10 (sb) 20:00 - Zbigniew Wodecki i Mitch&Mitch - koncert otwarcia w Starym Maneżu link: www.facebook.com/StaryManez
11.10 (nd) 12.00-20.00 cd. targi sztuki, mody i designu w Sztuce Wyboru
11.10 (nd) godz. 12.00-15.00 ( nd) warsztaty upcyclingowe MAMYWENE w Sztuce Wyboru

Garnizon Kultury, Gdańsk Wrzeszcz

Garnizon Kultury rekrutuje

2015-07-06

Jesienią otwieramy we Wrzeszczu, w zabytkowej ujeżdżalni przy ul. Słowackiego 23 nowe miejsce spotkań dla lokalnej społeczności - Stary Maneż. Obiekt dysponuje sceną i widownią dla ponad 1000 osób, browarem, zapleczem kuchennym, barem piwnym i winiarnią. Kompleksowe kierowanie Starym Maneżem chcielibyśmy powierzyć zespołowi profesjonalistów. więcej »

Garnizon Kultury rekrutuje

2015-07-06

Jesienią otwieramy we Wrzeszczu, w zabytkowej ujeżdżalni przy ul. Słowackiego 23 nowe miejsce spotkań dla lokalnej społeczności - Stary Maneż. Obiekt dysponuje sceną i widownią dla ponad 1000 osób, browarem, zapleczem kuchennym, barem piwnym i winiarnią. Kompleksowe kierowanie Starym Maneżem chcielibyśmy powierzyć zespołowi profesjonalistów.

21.06. Spotkanie z autorką książki dla dzieci Rymowanki Sycylianki

2015-06-15

RYMOWANKI SYCYLIANKI czyli mity z Wyspy Słońca to wierszyki oparte na mitach starożytnej Sycylii. Historyjki opowiadają o herosach, stworach i potworach dawnej Wielkiej Grecji z dowcipną, współczesną puentą. więcej »

21.06. Spotkanie z autorką książki dla dzieci Rymowanki Sycylianki

2015-06-15

RYMOWANKI SYCYLIANKI czyli mity z Wyspy Słońca to wierszyki oparte na mitach starożytnej Sycylii. Historyjki opowiadają o herosach, stworach i potworach dawnej Wielkiej Grecji z dowcipną, współczesną puentą.

Powstały pomiędzy Polską a Sycylią, a ich autorkę zainspirowała podczas podróży na Wyspę sycylijska mitologia. Tam poznała, mieszkającą od lat Ewę Niewadzi, autorkę ilustracji losów antycznych postaci tj. Aretuza, Persefona, Cyklop, Dedal, Eol oraz Skylla i Charybda. Tak stworzyły opowiedziane wierszem kolorowe historie o miłości, zdradzie, talencie oraz sprycie, odwadze, zemście i łakomstwie.

Dla Leonardo Masi, polonisty z Florencji ich lektura to świetny sposób na spotkanie z mitem, zarówno dla młodych jak i dla starszych. - Kto lubi mądre bajki, kto lubi muzykalne wiersze, kto lubi mitologię, kto lubi wreszcie Sycylię... dla każdego ta książka będzie miłą niespodzianką – rekomenduje.

Książeczkę wydało Wydawnictwo TUTTO MARE  wraz z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku. Wydanie objął mecenatem GARNIZON KULTURY, a patronatem Konsul Honorowy Włoch Pani Claudia Filippi Chodorowska, Poznaj Świat, Gazzetta Italia oraz Fundacja Ital-Gedania i Amici dell’Eurpa.

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie z książką, mitami Wielkiej Grecji i autorką. Podczas niego poczytamy, pooglądamy zabawne animacje i porysujemy ulubione postaci.

Gdańsk Garnizon, ul. Słowackiego 3 (Bistro Słowacki), niedziela 21. czerwca o godz. 12.00. Wstęp wolny! 

Garnizon Kultury wśród TRENDÓW 2015!

2015-03-24

Nowy numer magazynu F5 TREND BOOK bierze pod lupę 'Miasta Prywatne'. Przeczytacie w nim obszerny wywiad o Gdańskim Garnizonie Kultury. Polecamy! więcej »

Garnizon Kultury wśród TRENDÓW 2015!

2015-03-24

Nowy numer magazynu F5 TREND BOOK bierze pod lupę 'Miasta Prywatne'. Przeczytacie w nim obszerny wywiad o Gdańskim Garnizonie Kultury. Polecamy!

http://www.fpiec.pl/post/2015/03/17/f5-trend-book-14

Nominacja do Skrzydeł Trójmiasta

2014-10-03

Garnizon znalazł się w zaszczytnym gronie inwestycji nominowanych do Skrzydeł Trójmiasta - plebiscytu organizowanego przez portal Trójmiasto.pl. więcej »

Nominacja do Skrzydeł Trójmiasta

2014-10-03

Garnizon znalazł się w zaszczytnym gronie inwestycji nominowanych do Skrzydeł Trójmiasta - plebiscytu organizowanego przez portal Trójmiasto.pl.

Garnizon został nominowany w kategorii "Nowa Przestrzeń Trójmiasta" dla nowo powstałych lub przeobrażonych miejsc i obiektów, które wpływają na wizerunek Trójmiasta, pokazując je jako nowoczesną aglomerację przyjazną mieszkańcom. Za interesujące zagospodarowanie przestrzeni z poszanowaniem okolicznej architektury i natury.

W uzasadnieniu nominacji czytamy: „Za stworzenie nowej dzielnicy, w której przenikają się przestrzenie mieszkalne, miejsca pracy, rozrywki, odpoczynku; za nową jakość budownictwa i stworzenie obiektu z myślą o ludziach i dla ludzi; za sukces komercyjnej inwestycji, która odmieniła duży fragment Wrzeszcza 

Dziękujemy Organizatorom za wyróżnienie, Internautom za oddane na Garnizon głosy, a Laureatom plebiscytu serdecznie gratulujemy. 

Nowe kamienice w ofercie Lofty&Apartamenty

2014-07-28

Do oferty mieszkaniowej Garnizonu wprowadziliśmy sześć nowych kamienic, które powstaną w kwartale ulic M. Białoszewskiego, M. Hemara i C.K. Norwida. więcej »

Nowe kamienice w ofercie Lofty&Apartamenty

2014-07-28

Do oferty mieszkaniowej Garnizonu wprowadziliśmy sześć nowych kamienic, które powstaną w kwartale ulic M. Białoszewskiego, M. Hemara i C.K. Norwida.

Nowa propozycja to zarówno przestrzenie mieszkalne typu studio, apartamenty 2-, 3- i 4-pokojowe, jak i jednopoziomowe lofty z olbrzymimi przeszkleniami i tarasami. 

Serdecznie zapraszamy do naszych biur sprzedaży.

Przejdź do tabeli z ofertą >>

Centrum boulderingowe otwarte w Garnizonie

2014-07-21

W dniu 17 lipca na terenie Garnizonu odbyło się oficjalne otwarcie największego w Polsce centrum boulderingowego Blokfit. W odrestaurowanym, historycznym budynku przy ulicy Słowackiego 1a powstało ponad 1000 m2 panelu wspinaczkowego z trasami ułożonymi przez czołowych polskich wspinaczy. więcej »

Centrum boulderingowe otwarte w Garnizonie

2014-07-21

W dniu 17 lipca na terenie Garnizonu odbyło się oficjalne otwarcie największego w Polsce centrum boulderingowego Blokfit. W odrestaurowanym, historycznym budynku przy ulicy Słowackiego 1a powstało ponad 1000 m2 panelu wspinaczkowego z trasami ułożonymi przez czołowych polskich wspinaczy.

Poziom trudności tras został dostosowany zarówno do umiejętności początkujących, jak i zaawansowanych wspinaczy. Każdy więc znajdzie coś dla siebie.
Obiekt rozpocznie regularne funkcjonowanie od 2 sierpnia. Więcej informacji znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie Blokfit’u pod adresem www.blokfit.pl

Garnizon na Facebooku

2014-06-03

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia i polubienia naszego profilu na Facebooku. Czytajcie, oglądajcie, komentujcie i udostępniajcie. Liczymy na Państwa odzew! więcej »

Garnizon na Facebooku

2014-06-03

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia i polubienia naszego profilu na Facebooku. Czytajcie, oglądajcie, komentujcie i udostępniajcie. Liczymy na Państwa odzew!

www.facebook.com/gdansk.garnizon

Koncertowy Klub Garnizonowy

2014-05-09

Niemiecki twórca muzyki elektronicznej, Felix Kubin z polskim zespołem Mitch&Mitch, wystąpili 9 maja w klubie garnizonowym we Wrzeszczu. Był to pierwszy koncert w ramach cyklu MIEJSCA, organizowanego przez Instytut Kultury Miejskiej. więcej »

Koncertowy Klub Garnizonowy

2014-05-09

Niemiecki twórca muzyki elektronicznej, Felix Kubin z polskim zespołem Mitch&Mitch, wystąpili 9 maja w klubie garnizonowym we Wrzeszczu. Był to pierwszy koncert w ramach cyklu MIEJSCA, organizowanego przez Instytut Kultury Miejskiej.

Sukces tego wydarzenia  to duża zasługa artystów, organizatorów, ale też i ...miejsca. 
Ten, kto nie miał wcześniej okazji być we wnętrzach Klubu Garnizonowego przy ul. Słowackiego 1, mógł podczas koncertu poznać niepowtarzalny klimat tego miejsca, wprost stworzonego by rozbrzmiewała w nim piękna muzyka, by gościć jej twórców i miłosników. 
Potencjału garnizonowego klubu nie zamierzamy zmarnować. Budynek po planowanej rewitalizacji będzie gościł jeszcze niejedno wydarzenie kulturalne.
Organizatorom imprezy serdecznie dziękujemy, gratulujemy świetnego pomysłu, i życzymy sukcesów w kolejnych odsłonach projektu!

Zobacz zdjęcia z imprezy>>

(fot. Bogna Kociumbas, dzięki uprzejmości IKM) 

09.05. - koncert Felixa Kubina z zespołem Mitch&Mitch w Garnizonie

2014-05-05

W ramach pierwszego wydarzenia z cyklu MIEJSCA, Instytut Kultury Miejskiej zaprasza do GARNIZONU na koncert Felixa Kubina z zespołem Mitch&Mitch promujący płytę “Bakterien & Batterien”. więcej »

09.05. - koncert Felixa Kubina z zespołem Mitch&Mitch w Garnizonie

2014-05-05

W ramach pierwszego wydarzenia z cyklu MIEJSCA, Instytut Kultury Miejskiej zaprasza do GARNIZONU na koncert Felixa Kubina z zespołem Mitch&Mitch promujący płytę “Bakterien & Batterien”.

MIEJSCA to cykliczny projekt, który polega na realizacji jednodniowych działań łączących muzykę i różne formy sztuki w mało znanych lub niefunkcjonujących na co dzień przestrzeniach. Projekt ma na celu ukazanie potencjału miejsc niekojarzonych ze sztuką, nieznanych, zapomnianych lub przeznaczonych do zmiany funkcji. 

data koncertu: 9 maja 2014, godz. 21.00, po koncercie after party 
miejsce: Garnizon, Słowackiego 1, Gdańsk – Wrzeszcz

Organizator: Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku, www.ikm.gda.pl
Partner: Garnizon

Nowe kamienice w ofercie Garnizonu

2014-01-21

Dwie nowości w ofercie Garnizonu powstaną przy ul. Szymanowskiego 18 oraz Stachury 3. więcej »

Nowe kamienice w ofercie Garnizonu

2014-01-21

Dwie nowości w ofercie Garnizonu powstaną przy ul. Szymanowskiego 18 oraz Stachury 3.

Te kameralne budynki apartamentowe, wykończone w wysokim standardzie, harmonijnie wpisują się w nowoczesną przestrzeń centralnej dzielnicy Gdańska oraz prestiżowe sąsiedztwo zabytków i willowo-parkowej Strzyży.
Dostępne są metraże od 27 do 116 m kw. 

Serdecznie zapraszamy do naszych biur sprzedaży w celu bliższego zapoznania się z ofertą.

Przejdź do tabeli apartamentów >>

Avangard Apartamenty i kamienica Słonimskiego 6 gotowe!

2013-10-25

Z początkiem listopada zakończyliśmy realizację trzech budynków na terenie Garnizonu - willi Avangard oraz kamienicy Słonimskiego 6. Wraz z zielonym skwerem oraz obecnie rewitalizowanym domkiem oficera współtworzą one kolejny, wyjątkowo kameralny i prestiżowy kwartał zabudowy apartamentowej przy ul. Słonimskiego w Gdańsku Wrzeszczu. więcej »

Avangard Apartamenty i kamienica Słonimskiego 6 gotowe!

2013-10-25

Z początkiem listopada zakończyliśmy realizację trzech budynków na terenie Garnizonu - willi Avangard oraz kamienicy Słonimskiego 6. Wraz z zielonym skwerem oraz obecnie rewitalizowanym domkiem oficera współtworzą one kolejny, wyjątkowo kameralny i prestiżowy kwartał zabudowy apartamentowej przy ul. Słonimskiego w Gdańsku Wrzeszczu.

Oddanie budynków do użytkowania zwieńczyły uroczyste "dni otwarte", podczas których nasi goście mogli z bliska przyjrzeć się wysokiemu standardowi apartamentów i jakości wykończenia budynków oraz poznać niezwykle indywidualny charakter aranżacji części wspólnych.

Do spaceru klimatycznymi uliczkami zachęcała odwiedzających starannie wykonana ogólnodostępna przestrzeń Garnizonu, tym urokliwsza, iż otoczona kasztanowym starodrzewem i dziewiętnastowiecznymi budynkami garnizonu czarnych huzarów.

Wszystkich gorąco zachęcamy do odwiedzin Garnizonu – nowej centralnej dzielnicy, a zainteresowanych zakupem apartamentu zapraszamy do naszych biur sprzedaży.

Zobacz ofertę apartamentów w Garnizonie >>
Zobacz ofertę gotowych apartamentów Avangard >>

Nowość - kamienice Hemara 2 oraz Stachury 5

2013-06-26

Dwie czerwcowe nowości w ofercie Garnizonu powstaną naprzeciwko futurystycznej kamienicy Hemara 3 i zielonego skweru.

Te kameralne budynki apartamentowe, wykończone w wysokim standardzie, harmonijnie wpisują się w nowoczesną przestrzeń centralnej dzielnicy Gdańska i prestiżowe sąsiedztwo zabytków. Dostępne są metraże od 23 do 96 m kw. w cenach od 5 750 zł/mkw.

Serdecznie zapraszamy do naszych biur sprzedaży w celu bliższego zapoznania się z ofertą.

Przejdź do tabeli apartamentów >>

Nowość - kamienice Hemara 2 oraz Stachury 5

2013-06-26

Dwie czerwcowe nowości w ofercie Garnizonu powstaną naprzeciwko futurystycznej kamienicy Hemara 3 i zielonego skweru. więcej »

Nowość - kamienice Hemara 2 oraz Stachury 5

2013-06-26

Dwie czerwcowe nowości w ofercie Garnizonu powstaną naprzeciwko futurystycznej kamienicy Hemara 3 i zielonego skweru.

Te kameralne budynki apartamentowe, wykończone w wysokim standardzie, harmonijnie wpisują się w nowoczesną przestrzeń centralnej dzielnicy Gdańska i prestiżowe sąsiedztwo zabytków. Dostępne są metraże od 23 do 96 m kw. w cenach od 5 750 zł/mkw.

Serdecznie zapraszamy do naszych biur sprzedaży w celu bliższego zapoznania się z ofertą.

Przejdź do tabeli apartamentów >>

Garnizon i

2013-06-14

W Spichlerzach na Ołowiance otwarta została wystawa czasowa pt. 7. "Łużycka" dywizja desantowa 1963-1986. Historia, działalność, symbolika, barwa i broń" dokumentująca działalność jednostki WP, która od czasów powojennych do 2002 roku stacjonowała na terenie obecnego Garnizonu. więcej »

Garnizon i

2013-06-14

W Spichlerzach na Ołowiance otwarta została wystawa czasowa pt. 7. "Łużycka" dywizja desantowa 1963-1986. Historia, działalność, symbolika, barwa i broń" dokumentująca działalność jednostki WP, która od czasów powojennych do 2002 roku stacjonowała na terenie obecnego Garnizonu.

Wśród licznych eksponatów i fotografii ukazujących koszarowe życie obejrzeć można zdjęcia i wizualizacje zabytkowych obiektów Garnizonu. Wystawa potrwa do końca września.

Dowiedz się więcej na temat wystawy >>

Szymanowskiego 14 już w sprzedaży!

2013-02-22

Kamienica przy Szymanowskiego 14 to wielorodzinny, kameralny budynek z windą, który będzie miał sześć kondygnacji naziemnych oraz jedną podziemną przeznaczoną na miejsca parkingowe. Szymanowskiego 14 uzupełnia ofertę Garnizonu o mieszkania 2-pokojowe o metrażach 45-52 mkw. i 3-pokojowe 62-71 mkw. więcej »

Szymanowskiego 14 już w sprzedaży!

2013-02-22

Kamienica przy Szymanowskiego 14 to wielorodzinny, kameralny budynek z windą, który będzie miał sześć kondygnacji naziemnych oraz jedną podziemną przeznaczoną na miejsca parkingowe. Szymanowskiego 14 uzupełnia ofertę Garnizonu o mieszkania 2-pokojowe o metrażach 45-52 mkw. i 3-pokojowe 62-71 mkw.

W kondygnacji parteru zaprojektowano lokale usługowe - bardzo atrakcyjne ze względu na bezpośrednie umiejscowienie przy ul. Szymanowskiego.
Szymanowskiego 14 to propozycja godna zainteresowania dla tych, którzy szukają mieszkania w dobrej lokalizacji i cenie kierując się również kryteriami inwestycyjnymi.

Zobacz:
Mieszkania przy Szymanowskiego 14  >>

Lokale usługowe przy Szymanowskiego 14 >>

Przedszkole w Garnizonie

2013-02-14

Na parterze budynku biurowego Gamma przy ul. C. K. Norwida 4 rozpoczęły się prace związane z otwarciem filii Przedszkola Niepublicznego Żyrafa. Nowy lokal o powierzchni 200 m2 już od września stanie się miejscem zabawy, eksploracji oraz rozwoju dzieci w wieku od 2 do 5 lat. więcej »

Przedszkole w Garnizonie

2013-02-14

Na parterze budynku biurowego Gamma przy ul. C. K. Norwida 4 rozpoczęły się prace związane z otwarciem filii Przedszkola Niepublicznego Żyrafa. Nowy lokal o powierzchni 200 m2 już od września stanie się miejscem zabawy, eksploracji oraz rozwoju dzieci w wieku od 2 do 5 lat.

Innowacyjna aranżacja przestrzeni, europejskie standardy edukacji oraz kadra prowadząca zajęcia również w języku angielskim, to tylko niektóre atuty powstającego na terenie Garnizonu przedszkola.
Żyrafa to pierwsze w Trójmieście przedszkole, które ściśle współpracuje z Instytutem Pedagogiki UG i jedyne realizujące założenia Nonviolent Communication.

Informacje oraz zapisy: Aleksandra Wołkowycka 793 700 289 lub Magdalena Kołakowska 539 653 710.
Rekrutacja rozpoczęta!

Kultura i sztuka w Garnizonie

2012-09-28

Dzięki wsparciu środków finansowych z europejskiego funduszu JESSICA ruszyła realizacja projektu pod nazwą "Garnizon Kultury", który zakłada rewitalizację zabytkowych budynków pokoszarowych przy ul. Słowackiego i ich zaadaptowanie na potrzeby centrum promocji kultury i sztuki. więcej »

Kultura i sztuka w Garnizonie

2012-09-28

Dzięki wsparciu środków finansowych z europejskiego funduszu JESSICA ruszyła realizacja projektu pod nazwą "Garnizon Kultury", który zakłada rewitalizację zabytkowych budynków pokoszarowych przy ul. Słowackiego i ich zaadaptowanie na potrzeby centrum promocji kultury i sztuki.

Zagospodarowanie nieruchomości objętych projektem będzie realizowane pod ścisłym nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. W obiektach zaplanowano funkcje o charakterze metropolitalnym i ponadlokalnym. Wraz z przyległym parkiem kompleks będzie stanowił przestrzeń ogólnodostępną, a realizacja przedsięwzięcia ma służyć szeroko rozumianej społeczności. To własnie cele społeczne oraz ich wpływ na społeczność lokalną w największym stopniu determinują przyznanie przez fundusz wsparcia dla Garnizonu Kultury.

Budowa Roku 2011!

2012-05-30

Nagrodą I stopnia w kategorii budownictwo mieszkaniowe XXII edycji konkursu "Budowa Roku" uhonorowane zostały budynki C i D kompleksu apartamentowego Garnizon Lofty&Apartamenty przy ul. Słonimskiego w Gdańsku. więcej »

Budowa Roku 2011!

2012-05-30

Nagrodą I stopnia w kategorii budownictwo mieszkaniowe XXII edycji konkursu "Budowa Roku" uhonorowane zostały budynki C i D kompleksu apartamentowego Garnizon Lofty&Apartamenty przy ul. Słonimskiego w Gdańsku.

Przedmiotem konkursu "Budowa Roku" są obiekty budowlane charakteryzujące się najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi, ekonomicznością i bezpieczeństwem, najwyższą jakością wykonawstwa oraz funkcjonalnością.

Jury konkursowe już wcześniej nagradzało inwestora - Grupę Inwestycyjną Hossa za realizacje na terenie byłych koszar we Wrzeszczu – w 2009 "Budowę Roku" przyznano za rewitalizację budynków zabytkowych w ramach biurowego kompleksu Garnizon.biz.

Konkurs organizowany jest rok rocznie przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy współpracy Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego i jest uznawany za jeden z najważniejszych przeglądów osiągnięć polskiego budownictwa. Do obecnej edycji konkursu zgłoszono 57 budów zrealizowanych w 2011 roku.

Projekt nagrodzonej w Konkursie zabudowy mieszkaniowej przy ul. A. Słonimskiego w Garnizonie powstał w Pracowni Projektowej Grupy Inwestycyjnej Hossa.

Garnizon otwarty! Zobacz jak możesz mieszkać

2011-10-26

W pierwszych budynkach kompleksu apartamentowego Garnizon trwają ostatnie prace wykończeniowe przed grudniowymi odbiorami. więcej »

Garnizon otwarty! Zobacz jak możesz mieszkać

2011-10-26

W pierwszych budynkach kompleksu apartamentowego Garnizon trwają ostatnie prace wykończeniowe przed grudniowymi odbiorami.

odbiorami. Już teraz istnieje możliwość odwiedzenia budowy i zapoznania się z wysokim standardem Garnizonu oraz obejrzenia gotowych apartamentów. Wszystkich zainteresowanych możliwością zobaczenia Garnizonu z naprawdę bliska zapraszamy do:

CENTRUM NIERUCHOMOŚCI GDAŃSK WRZESZCZ

przy Al. Grunwaldzkiej 190 tel. 58 782 68 01-02, czynne w godzinach 10.30-18.30 od poniedziałku do piątku.

Nowy budynek w ofercie Garnizonu JUŻ W SPRZEDAŻY

2011-10-07

W sprzedaży pojawiła się nowa oferta kameralnego budynku C1 w gdańskiej inwestycji Garnizon Lofty&Apartamenty. więcej »

Nowy budynek w ofercie Garnizonu JUŻ W SPRZEDAŻY

2011-10-07

W sprzedaży pojawiła się nowa oferta kameralnego budynku C1 w gdańskiej inwestycji Garnizon Lofty&Apartamenty.

W chwili obecnej dostępnych jest ponad 30 komfortowych apartamentów dwu-, trzy- i czteropokojowych w cenach brutto od 6 300 zł/m2. Poznaj nową ofertę Garnizonu.