rotate resize rss facebook2 cross angle-down
Newsletter

NOC WRZESZCZA W GARNIZONIE KULTURY

2018-05-17

Zapraszamy 19. maja do Garnizonu na drugą edycję Nocy Wrzeszcza, dedykowaną architekturze, Wydarzenie odbędzie się podczas Europejskiej Nocy Muzeów we współpracy z instytucjami znajdującymi się na terenie Garnizonu Kultury. więcej »

NOC WRZESZCZA W GARNIZONIE KULTURY

2018-05-17

Zapraszamy 19. maja do Garnizonu na drugą edycję Nocy Wrzeszcza, dedykowaną architekturze, Wydarzenie odbędzie się podczas Europejskiej Nocy Muzeów we współpracy z instytucjami znajdującymi się na terenie Garnizonu Kultury.

Kulturowe i architektoniczne bogactwo Wrzeszcza jest ogromne. Dzielnica, wcześniej funkcjonująca jako niezależna miejscowość, w 2018 roku obchodzi 755-lecie istnienia. Historia ta udokumentowana jest w wielu źródłach, ale zachowała ją przede wszystkim architektura – Wrzeszcz jest jednym z miejsc, które w Gdańsku uniknęło ogromnych zniszczeń powstałych w efekcie II Wojny Światowej.

Noc Wrzeszcza poprzez działania historyczne, artystyczne i edukacyjne zgłębia dzieje oraz specyfikę tej jednej z najstarszych dzielnic Gdańska.

PROGRAM:

15:00 Warsztaty szycia dla seniorów (Koty na Płoty)
17:00 Spacer architektoniczny po Wrzeszczu (Start: pomnik ks. Bronisława Komorowskiego)
19:00-24:00 Zwiedzanie browaru (Browar Vrest, zapisy: info@starymanez.pl)
19:30 „Wrzeszcz przemian. O architekturze i społeczeństwie” – panel dyskusyjny (Sztuka Wyboru, sala kolumnowa)
21:00 „Detale architektoniczne Wrzeszcza w cyjanotypii” – wernisaż wystawy (Galeria Sztuka Wyboru)
22:00 “Reality disappears after walking” – występ Dzikistyl Company (Klub Garnizonowy, zapisy)
23:00 Marsebo – koncert (Stary Maneż)

Szczegóły: www.facebook.com/events/NOCWRZESZCZA2018

Druga edycja wydarzenia będzie koncentrować się wokół poznania i doświadczenia architektury. Wrzeszcz to dzielnica różnorodna architektonicznie, w której spotyka się zabudowa przedwojenna, poniemiecka z wieloma zachowanymi zabytkami, a także nowe osiedla mieszkaniowe powstałe w latach 50. i 60., obiekty budowane w stylu socrealistycznym oraz współczesna architektura mieszkalna i biurowa.

Podczas Nocy Wrzeszcza zagłębimy się w jego architektoniczną historię w ramach programu na który złożą się spacer po dzielnicy, warsztaty, wykłady, wystawa poświęcona detalom architektonicznym, koncert, zwiedzanie browaru, specjalnie na tę okazje przygotowany spektakl teatru tańca, mapa architektoniczna dzielnicy oraz filmowa etiuda dedykowana tej przestrzeni.

Organizatorzy: Fundacja PalmaGarnizon Kultury

Partnerzy: Stary ManeżBrowar VrestSztuka WyboruKoty na Płoty,porysunkiCyfrowe Muzeum WrzeszczaiBedekerRada Dzielnicy Wrzeszcz DolnyRada Dzielnicy Wrzeszcz Górny
Patroni medialni: NOTES.NA.6.TYGODNIMagazyn Miasta/ Cities MagazineTrojmiasto.plRadio Gdańsk S.A.Nowe idzie od morza

Wydarzenie dofinansowane ze środków Miasta Gdańska.

Sztorm w Garnizonie

2018-05-13

Sztorm to kolektyw artystów i rzemieślników z TatStudio, Kult Tattoo i Ferajny, których połączyła przyjaźń i chęć współtworzenia... więcej »

Sztorm w Garnizonie

2018-05-13

Sztorm to kolektyw artystów i rzemieślników z TatStudio, Kult Tattoo i Ferajny, których połączyła przyjaźń i chęć współtworzenia...

Sztorm to kolektyw artystów i rzemieślników z TatStudio, Kult Tattoo i Ferajny, których połączyła przyjaźń i chęć współtworzenia. Nowy barber shop i studio tatuażu zainicjowały swoją działalność w sobotę 12 maja w kamienicy przy ul. Norwida 13 w Garnizonie. 

Witamy Sztorm na pokładzie i życzymy wielu zadowolonych klientów.  

Legal Cakes już otwarte!

2018-03-09

Po Warszawie i Wrocławiu przyszedł czas na lokal w Garnizonie. Legal Cakes to pierwsza w Polsce cukiernia, której wypieki spełniają wszelkie kryteria dietetyczne i mogą stanowić pełnowartościowy element każdej diety. więcej »

Legal Cakes już otwarte!

2018-03-09

Po Warszawie i Wrocławiu przyszedł czas na lokal w Garnizonie. Legal Cakes to pierwsza w Polsce cukiernia, której wypieki spełniają wszelkie kryteria dietetyczne i mogą stanowić pełnowartościowy element każdej diety.

Kawiarnia mieszcząca się na parterze biurowca Omega przy ul. Norwida 2, została uroczyście otwarta w Dzień Kobiet.  Szczegóły oferty znajdziecie na Facebooku www.facebook.com/legalcakesgdansk

Włoska restauracja w Garnizonie

2018-02-23

Kulinarna gratka dla wszystkich smakoszy i miłośników włoskiej kuchni - przy ul. Hemara 23 otwarte zostało Moje Miejsce, restauracja kuchnią i atmosferą przeniesiona wprost ze słonecznego Neapolu. więcej »

Włoska restauracja w Garnizonie

2018-02-23

Kulinarna gratka dla wszystkich smakoszy i miłośników włoskiej kuchni - przy ul. Hemara 23 otwarte zostało Moje Miejsce, restauracja kuchnią i atmosferą przeniesiona wprost ze słonecznego Neapolu.

Moje Miejsce zaprasza na urozmaicone śniadania, lunche oraz duży wybór past i pizz. Menu i więcej informacji na www.moje-miejsce.com.pl

Ensono pierwszym najemcą w biurowcu HIRO

2017-11-30

Ensono, międzynarodowa firma specjalizująca się w hybrydowych rozwiązaniach IT, przeniesie się do nowej siedziby w Garnizonie. Przedsiębiorstwo wynajęło ponad 1 400 mkw. powierzchni w najnowszym budynku biurowym HIRO, który powstaje przy ul. Chrzanowskiego 11. więcej »

Ensono pierwszym najemcą w biurowcu HIRO

2017-11-30

Ensono, międzynarodowa firma specjalizująca się w hybrydowych rozwiązaniach IT, przeniesie się do nowej siedziby w Garnizonie. Przedsiębiorstwo wynajęło ponad 1 400 mkw. powierzchni w najnowszym budynku biurowym HIRO, który powstaje przy ul. Chrzanowskiego 11.

Przeprowadzka jest planowana na początek 2019 roku. Zanim to jednak nastapi, firma będzie tymczasowo wynajmować około 700 mkw. w biurowcu Gamma przy ul. Norwida 4.

„Nowe biuro w kompleksie Garnizon umożliwi nam kontynuację dynamicznej ekspansji w Trójmieście. W ciągu kolejnych dwóch, trzech lat planujemy zwiększenie zatrudnienia do 150 specjalistów. Potrzebujemy więc elastycznej i komfortowej przestrzeni biurowej, która zarówno przełoży się na zadowolenie zespołu, jak i będzie stanowiła atrakcyjną wizytówkę Ensono. Garnizon to jeden z najbardziej charakterystycznych punktów na biurowej mapie Trójmiasta. Wierzymy, że nowe biuro w pełni odpowie na potrzeby naszych obecnych i przyszłych pracowników”, tłumaczy Łukasz Pawłowski, członek zarządu Ensono.

Wiewiór "K" otwarta w Garnizonie

2017-11-10

Z przyjemnością informujemy o otwarciu nowej przychodni stomatologicznej w parterze biurowca Yoko przy ul. Norwida 7. więcej »

Wiewiór "K" otwarta w Garnizonie

2017-11-10

Z przyjemnością informujemy o otwarciu nowej przychodni stomatologicznej w parterze biurowca Yoko przy ul. Norwida 7.

Stomatologia Dziecięca i Rodzinna Wiewiór "K" to wysoko wykwalifikowani i doświadczeni lekarze: specjaliści stomatologii dziecięcej, zachowawczej, endodoncji, chirurgii stomatologicznej i protetyki oraz najwyższej jakości sprzęt medyczny pozwalający skutecznie i z minimalnym poziomem stresu leczyć dzieci i dorosłych. Zbiegi wykonywane są w komfortowych warunkach, a dzieci otoczone są szczególną troską, bez pośpiechu, w przyjaznej przestrzeni i atmosferze. 

Wiecej informacji: www.wiewior-ka.pl , Facebook

Day SPA FIVE SENSES

2017-11-02

Pod koniec października w biurowcu Gamma przy ul. Norwida 4 rozpoczęło działalność FIVE SENSES float • spa. Ośrodek oferuje usługi floatingu, masażu oraz zabiegi pielęgnacyjne ciała. więcej »

Day SPA FIVE SENSES

2017-11-02

Pod koniec października w biurowcu Gamma przy ul. Norwida 4 rozpoczęło działalność FIVE SENSES float • spa. Ośrodek oferuje usługi floatingu, masażu oraz zabiegi pielęgnacyjne ciała.

Wyspecjalizowana kabina floatingowa zapewnia stan głębokiego relaksu, odseparowanie od bodźców zewnętrznych oraz niesamowitą ulgę. Nawet jedna sesja floatingowa korzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie. W ofercie spa znajdują się również masaże specjalistyczne oraz zabiegi na ciało. FIVE SENSES float • spa to miejsce, w którym można odpocząć po ciężkim dniu, odstresować się oraz zregenerować ciało i umysł.

Szczegóły na: fivesenses.plwww.facebook.com/fivesensesfloatspa

Clipster w Garnizonie Kultury laureatem krajowego finału CESA

2017-10-10

Pierwszy w Polsce dom dla dla start-upowców - Clipster - powstał w Gdańsku jako efekt współpracy funduszu technologicznego Alfabeat i Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Starter oraz dzięki gościnności Grupy Inwestycyjnej Hossa, która zaprosiła Clipster do Garnizonu. Inicjatywa została doceniona przez środowisko start-upowe i jury, które przyznało jej nagrodę w kategorii: „Best Accelerator and Incubator Programme” podczas finału Central European Startup Awards (CESA)... więcej »

Clipster w Garnizonie Kultury laureatem krajowego finału CESA

2017-10-10

Pierwszy w Polsce dom dla dla start-upowców - Clipster - powstał w Gdańsku jako efekt współpracy funduszu technologicznego Alfabeat i Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Starter oraz dzięki gościnności Grupy Inwestycyjnej Hossa, która zaprosiła Clipster do Garnizonu. Inicjatywa została doceniona przez środowisko start-upowe i jury, które przyznało jej nagrodę w kategorii: „Best Accelerator and Incubator Programme” podczas finału Central European Startup Awards (CESA)...

Źródło: Puls BiznesuŹródło: Puls Biznesu 

YONI - odsłonięcie rzeźby

2017-10-02

6 października 2017 r. w Garnizonie Kultury, przy ul. Słowackiego 19 (przed Sztuką Wyboru) odbędzie się uroczyste publiczne odsłonięcie rzeźby YONI autorstwa Jerzego Dobrzańskiego. więcej »

YONI - odsłonięcie rzeźby

2017-10-02

6 października 2017 r. w Garnizonie Kultury, przy ul. Słowackiego 19 (przed Sztuką Wyboru) odbędzie się uroczyste publiczne odsłonięcie rzeźby YONI autorstwa Jerzego Dobrzańskiego.

Tego samego dnia w galerii Sztuki Wyboru zaplanowany jest wernisaż wystawy zbiorowej zatytułowanej „DZIEWCZYNKI” oraz wykład dr Katarzyny Lewandowskiej pt. „PHALLUS KAPUTT". 
Temat podjęty w tych trzech punktach wydarzenia symbolicznie przełamuje dotychczasowe wyobrażenia o miejscu, jakim jest garnizon. Zarówno forma rzeźby, tematyka wystawy i wymowa wykładu stanowią spójny komentarz do przemiany, jaka zaszła na terenie dawnych koszar wojskowych w gdańskim Wrzeszczu. Ta niezwykła transformacja miejsca, którą mieszkańcy Trójmiasta z zaciekawieniem obserwują w ostatnich latach, intryguje i skłania do głębszych refleksji.

Bardzo ważnym kryterium dla rozstrzygnięcia konkursu na formę rzeźby było znalezienie symbolicznego remedium, które wprowadzi równoważący żeński pierwiastek, bilansując w ten sposób unoszącą się w powietrzu męską aurę.

Dla autora projektu inspirująca okazała się również idea globalnego siostrzeństwa i kobiecej solidarności. Garnizon, z niedostępnego wojskowego terenu, zmienił się w przestrzeń otwartą na sztukę i przyjazną dla wszystkich, przy jednoczesnym zachowaniu zabytkowych zabudowań militarnych z końca XIX w.

Uroczyste otwarcie biurowca Yoko przy ul. C.K. Norwida 5

2017-06-12

W dniu 12 czerwca miało miejsce oficjalne otwarcie biurowca Yoko w Garnizonie. Uroczysta inauguracja odbyła się m.in. w obecności przedstawicieli inwestora – Grupy Inwestycyjnej Hossa, wyłącznego najemcy – Swarovski Global Business Services, władz samorządowych oraz dziennikarzy. W nowym biurze austriackiej firmy docelowo pracować będzie około 300 osób. więcej »

Uroczyste otwarcie biurowca Yoko przy ul. C.K. Norwida 5

2017-06-12

W dniu 12 czerwca miało miejsce oficjalne otwarcie biurowca Yoko w Garnizonie. Uroczysta inauguracja odbyła się m.in. w obecności przedstawicieli inwestora – Grupy Inwestycyjnej Hossa, wyłącznego najemcy – Swarovski Global Business Services, władz samorządowych oraz dziennikarzy. W nowym biurze austriackiej firmy docelowo pracować będzie około 300 osób.

Swarovski, od 1895 roku czołowy producent szlifowanego kryształu na świecie, zdecydował o wyborze Yoko na początku tego roku. Biurowiec spełnił wszystkie wymagania firmy Swarovski dotyczące nowego biura w Gdańsku. Znaczenie miały nie tylko wysoki standard budynku, wyjątkowa architektura czy dostępność miejsc parkingowych. Nowemu najemcy spodobał się całościowy projekt inwestycji Garnizon, który realizowany jest w duchu zrównoważonego rozwoju przez Grupę Inwestycyjną Hossa. 

Ze względu na szereg udogodnień, przyjazną przestrzeń publiczną, jak również bogatą ofertę kulturalną i rozrywkową, Garnizon stanowi doskonałą lokalizację dla firm, które zwracają uwagę na jakość środowiska pracy oraz dbają o to, by zapewnić swoim pracownikom balans pomiędzy pracą, a odpoczynkiem. Wierzymy, że pozytywny klimat wokół miejsca pracy, jaki stwarza Garnizon przyczyni się do dynamicznego rozwoju naszego Partnera w Gdańsku – komentuje Elwira Kochowska-Król, odpowiedzialna za komercjalizację w Grupie Inwestycyjnej Hossa.
Proces wyboru lokalizacji globalnego centrum usług firmy Swarovski przeprowadzała Agencja doradcza CBRE. 

Poczytaj więcej: 

http://www.investinpomerania.pl/article/278598_Swarovski_otwiera_globalne_centrum_uslug_w_Gdansku.htm

Filip Springer na spacerze w Garnizonie

2016-08-24

Garnizon. W gdańskim Wrzeszczu prowadzony jest eksperyment przeszczepiania miasta... więcej »

Filip Springer na spacerze w Garnizonie

2016-08-24

Garnizon. W gdańskim Wrzeszczu prowadzony jest eksperyment przeszczepiania miasta...

Przeczytaj więcej w artykule autorstwa Filipa Springera z cyklu "Historia Jednego Miejsca" Gazety Wyborczej: http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,20369291,garnizon-w-gdanskim-wrzeszczu-prowadzony-jest-eksperyment-przeszczepiania.html

Nowa dzielnica w koszarach Czarnych Huzarów

2016-07-12

"Przez ponad sto lat teren ogrodzony murem skrywał tajemnice wojskowe. Stary Garnizon w centrum gdańskiego Wrzeszcza, to pozostałość po Czarnych Huzarach, którzy stacjonowali tu pod koniec XIX wieku. Grupa Inwestycyjna Hossa, kupiła cały obszar, by stworzyć tu nową dzielnicę." więcej »

Nowa dzielnica w koszarach Czarnych Huzarów

2016-07-12

"Przez ponad sto lat teren ogrodzony murem skrywał tajemnice wojskowe. Stary Garnizon w centrum gdańskiego Wrzeszcza, to pozostałość po Czarnych Huzarach, którzy stacjonowali tu pod koniec XIX wieku. Grupa Inwestycyjna Hossa, kupiła cały obszar, by stworzyć tu nową dzielnicę."

Przeczytaj więcej o rewitalizacji Garnizonu w artykule magazynu "NowyZabytek": http://nowyzabytek.pl/garnizon-nowa-dzielnica-w-koszarach-czarnych-huzarow/

Nagroda PZFD za rewitalizację budynków Garnizonu Kultury

2016-01-15

Garnizon zdobył nagrodę w konkursie organizowanym przez Polski Związek Firm Deweloperskich na Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2012-2015 w kategorii Najlepsza Rewitalizacja. więcej »

Nagroda PZFD za rewitalizację budynków Garnizonu Kultury

2016-01-15

Garnizon zdobył nagrodę w konkursie organizowanym przez Polski Związek Firm Deweloperskich na Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2012-2015 w kategorii Najlepsza Rewitalizacja.

Jury konkursowe doceniło rewitalizację dwóch zabytkowych budynków przy ul. Słowackiego Starego Maneżu i Esprit Haus, które w ubiegłym roku zostały oddane do użytkowania w ramach Garnizonu Kultury - nowego centrum kulturalnego Wrzeszcza.

Garnizon Kultury - wielkie otwarcie!

2015-10-09

Już w najbliższy weekend 9-11 października Garnizon Kultury na terenie dawnych koszar Czarnych Huzarów zacznie tętnić życiem. Jako pierwsze rozpoczynają swoją działalność Stary Maneż – niegdyś ujeżdżalnia koni oraz Esprit Haus, serwując sporą dawkę interesujących wydarzeń. więcej »

Garnizon Kultury - wielkie otwarcie!

2015-10-09

Już w najbliższy weekend 9-11 października Garnizon Kultury na terenie dawnych koszar Czarnych Huzarów zacznie tętnić życiem. Jako pierwsze rozpoczynają swoją działalność Stary Maneż – niegdyś ujeżdżalnia koni oraz Esprit Haus, serwując sporą dawkę interesujących wydarzeń.

W piątek 9 października od godz. 17:00 w Esprit Haus prezentować będą swoje projekty: Kreatywna Cafe, Sztuka Wyboru, Na Miejscu, WRZE Pracownia, AeroLAB, Szpila Shop i Koty Na Płoty

Na sobotę 10 października o godz. 20:00 zaplanowano największe wydarzenie tego weekendu - wystąpi Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir z wyjątkowym, międzypokoleniowym projektem „1976: A Space Odyssey”, inaugurując tym samym pierwszy sezon artystyczny Starego Maneżu

Serdecznie zapraszamy do Garnizonu Kultury na weekend pełen wydarzen artystycznych.

Wrzeszcz Garnizon, ul.Słowackiego 19-23

Szczegółowy program:

9.10 (pt) 17:00 - degustacje, cupping, zagra DML (Kreatywna Cafe)
9.10 (pt) cały dzień - Sztuka Wyboru - otwarcie kawiarni, księgarni i sklepu z wzornictwem i sztuką użytkową
10.10 (sb) 12:00-20:00 - targi sztuki, mody i designu (Sztuka Wyboru) link: www.facebook.com/events/818373244946989
10.10 (sb) - pokazy i warsztaty szycia ( Koty na Płoty)
10.10 (sb) 20:00 - Zbigniew Wodecki i Mitch&Mitch - koncert otwarcia w Starym Maneżu link: www.facebook.com/StaryManez
11.10 (nd) 12.00-20.00 cd. targi sztuki, mody i designu w Sztuce Wyboru
11.10 (nd) godz. 12.00-15.00 ( nd) warsztaty upcyclingowe MAMYWENE w Sztuce Wyboru

Garnizon Kultury, Gdańsk Wrzeszcz

Garnizon Kultury rekrutuje

2015-07-06

Jesienią otwieramy we Wrzeszczu, w zabytkowej ujeżdżalni przy ul. Słowackiego 23 nowe miejsce spotkań dla lokalnej społeczności - Stary Maneż. Obiekt dysponuje sceną i widownią dla ponad 1000 osób, browarem, zapleczem kuchennym, barem piwnym i winiarnią. Kompleksowe kierowanie Starym Maneżem chcielibyśmy powierzyć zespołowi profesjonalistów. więcej »

Garnizon Kultury rekrutuje

2015-07-06

Jesienią otwieramy we Wrzeszczu, w zabytkowej ujeżdżalni przy ul. Słowackiego 23 nowe miejsce spotkań dla lokalnej społeczności - Stary Maneż. Obiekt dysponuje sceną i widownią dla ponad 1000 osób, browarem, zapleczem kuchennym, barem piwnym i winiarnią. Kompleksowe kierowanie Starym Maneżem chcielibyśmy powierzyć zespołowi profesjonalistów.

21.06. Spotkanie z autorką książki dla dzieci Rymowanki Sycylianki

2015-06-15

RYMOWANKI SYCYLIANKI czyli mity z Wyspy Słońca to wierszyki oparte na mitach starożytnej Sycylii. Historyjki opowiadają o herosach, stworach i potworach dawnej Wielkiej Grecji z dowcipną, współczesną puentą. więcej »

21.06. Spotkanie z autorką książki dla dzieci Rymowanki Sycylianki

2015-06-15

RYMOWANKI SYCYLIANKI czyli mity z Wyspy Słońca to wierszyki oparte na mitach starożytnej Sycylii. Historyjki opowiadają o herosach, stworach i potworach dawnej Wielkiej Grecji z dowcipną, współczesną puentą.

Powstały pomiędzy Polską a Sycylią, a ich autorkę zainspirowała podczas podróży na Wyspę sycylijska mitologia. Tam poznała, mieszkającą od lat Ewę Niewadzi, autorkę ilustracji losów antycznych postaci tj. Aretuza, Persefona, Cyklop, Dedal, Eol oraz Skylla i Charybda. Tak stworzyły opowiedziane wierszem kolorowe historie o miłości, zdradzie, talencie oraz sprycie, odwadze, zemście i łakomstwie.

Dla Leonardo Masi, polonisty z Florencji ich lektura to świetny sposób na spotkanie z mitem, zarówno dla młodych jak i dla starszych. - Kto lubi mądre bajki, kto lubi muzykalne wiersze, kto lubi mitologię, kto lubi wreszcie Sycylię... dla każdego ta książka będzie miłą niespodzianką – rekomenduje.

Książeczkę wydało Wydawnictwo TUTTO MARE  wraz z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku. Wydanie objął mecenatem GARNIZON KULTURY, a patronatem Konsul Honorowy Włoch Pani Claudia Filippi Chodorowska, Poznaj Świat, Gazzetta Italia oraz Fundacja Ital-Gedania i Amici dell’Eurpa.

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie z książką, mitami Wielkiej Grecji i autorką. Podczas niego poczytamy, pooglądamy zabawne animacje i porysujemy ulubione postaci.

Gdańsk Garnizon, ul. Słowackiego 3 (Bistro Słowacki), niedziela 21. czerwca o godz. 12.00. Wstęp wolny! 

Garnizon Kultury wśród TRENDÓW 2015!

2015-03-24

Nowy numer magazynu F5 TREND BOOK bierze pod lupę 'Miasta Prywatne'. Przeczytacie w nim obszerny wywiad o Gdańskim Garnizonie Kultury. Polecamy! więcej »

Garnizon Kultury wśród TRENDÓW 2015!

2015-03-24

Nowy numer magazynu F5 TREND BOOK bierze pod lupę 'Miasta Prywatne'. Przeczytacie w nim obszerny wywiad o Gdańskim Garnizonie Kultury. Polecamy!

http://www.fpiec.pl/post/2015/03/17/f5-trend-book-14

Nominacja do Skrzydeł Trójmiasta

2014-10-03

Garnizon znalazł się w zaszczytnym gronie inwestycji nominowanych do Skrzydeł Trójmiasta - plebiscytu organizowanego przez portal Trójmiasto.pl. więcej »

Nominacja do Skrzydeł Trójmiasta

2014-10-03

Garnizon znalazł się w zaszczytnym gronie inwestycji nominowanych do Skrzydeł Trójmiasta - plebiscytu organizowanego przez portal Trójmiasto.pl.

Garnizon został nominowany w kategorii "Nowa Przestrzeń Trójmiasta" dla nowo powstałych lub przeobrażonych miejsc i obiektów, które wpływają na wizerunek Trójmiasta, pokazując je jako nowoczesną aglomerację przyjazną mieszkańcom. Za interesujące zagospodarowanie przestrzeni z poszanowaniem okolicznej architektury i natury.

W uzasadnieniu nominacji czytamy: „Za stworzenie nowej dzielnicy, w której przenikają się przestrzenie mieszkalne, miejsca pracy, rozrywki, odpoczynku; za nową jakość budownictwa i stworzenie obiektu z myślą o ludziach i dla ludzi; za sukces komercyjnej inwestycji, która odmieniła duży fragment Wrzeszcza 

Dziękujemy Organizatorom za wyróżnienie, Internautom za oddane na Garnizon głosy, a Laureatom plebiscytu serdecznie gratulujemy. 

Nowe kamienice w ofercie Lofty&Apartamenty

2014-07-28

Do oferty mieszkaniowej Garnizonu wprowadziliśmy sześć nowych kamienic, które powstaną w kwartale ulic M. Białoszewskiego, M. Hemara i C.K. Norwida. więcej »

Nowe kamienice w ofercie Lofty&Apartamenty

2014-07-28

Do oferty mieszkaniowej Garnizonu wprowadziliśmy sześć nowych kamienic, które powstaną w kwartale ulic M. Białoszewskiego, M. Hemara i C.K. Norwida.

Nowa propozycja to zarówno przestrzenie mieszkalne typu studio, apartamenty 2-, 3- i 4-pokojowe, jak i jednopoziomowe lofty z olbrzymimi przeszkleniami i tarasami. 

Serdecznie zapraszamy do naszych biur sprzedaży.

Przejdź do tabeli z ofertą >>

Centrum boulderingowe otwarte w Garnizonie

2014-07-21

W dniu 17 lipca na terenie Garnizonu odbyło się oficjalne otwarcie największego w Polsce centrum boulderingowego Blokfit. W odrestaurowanym, historycznym budynku przy ulicy Słowackiego 1a powstało ponad 1000 m2 panelu wspinaczkowego z trasami ułożonymi przez czołowych polskich wspinaczy. więcej »

Centrum boulderingowe otwarte w Garnizonie

2014-07-21

W dniu 17 lipca na terenie Garnizonu odbyło się oficjalne otwarcie największego w Polsce centrum boulderingowego Blokfit. W odrestaurowanym, historycznym budynku przy ulicy Słowackiego 1a powstało ponad 1000 m2 panelu wspinaczkowego z trasami ułożonymi przez czołowych polskich wspinaczy.

Poziom trudności tras został dostosowany zarówno do umiejętności początkujących, jak i zaawansowanych wspinaczy. Każdy więc znajdzie coś dla siebie.
Obiekt rozpocznie regularne funkcjonowanie od 2 sierpnia. Więcej informacji znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie Blokfit’u pod adresem www.blokfit.pl

Garnizon na Facebooku

2014-06-03

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia i polubienia naszego profilu na Facebooku. Czytajcie, oglądajcie, komentujcie i udostępniajcie. Liczymy na Państwa odzew! więcej »

Garnizon na Facebooku

2014-06-03

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia i polubienia naszego profilu na Facebooku. Czytajcie, oglądajcie, komentujcie i udostępniajcie. Liczymy na Państwa odzew!

www.facebook.com/gdansk.garnizon

Koncertowy Klub Garnizonowy

2014-05-09

Niemiecki twórca muzyki elektronicznej, Felix Kubin z polskim zespołem Mitch&Mitch, wystąpili 9 maja w klubie garnizonowym we Wrzeszczu. Był to pierwszy koncert w ramach cyklu MIEJSCA, organizowanego przez Instytut Kultury Miejskiej. więcej »

Koncertowy Klub Garnizonowy

2014-05-09

Niemiecki twórca muzyki elektronicznej, Felix Kubin z polskim zespołem Mitch&Mitch, wystąpili 9 maja w klubie garnizonowym we Wrzeszczu. Był to pierwszy koncert w ramach cyklu MIEJSCA, organizowanego przez Instytut Kultury Miejskiej.

Sukces tego wydarzenia  to duża zasługa artystów, organizatorów, ale też i ...miejsca. 
Ten, kto nie miał wcześniej okazji być we wnętrzach Klubu Garnizonowego przy ul. Słowackiego 1, mógł podczas koncertu poznać niepowtarzalny klimat tego miejsca, wprost stworzonego by rozbrzmiewała w nim piękna muzyka, by gościć jej twórców i miłosników. 
Potencjału garnizonowego klubu nie zamierzamy zmarnować. Budynek po planowanej rewitalizacji będzie gościł jeszcze niejedno wydarzenie kulturalne.
Organizatorom imprezy serdecznie dziękujemy, gratulujemy świetnego pomysłu, i życzymy sukcesów w kolejnych odsłonach projektu!

Zobacz zdjęcia z imprezy>>

(fot. Bogna Kociumbas, dzięki uprzejmości IKM) 

09.05. - koncert Felixa Kubina z zespołem Mitch&Mitch w Garnizonie

2014-05-05

W ramach pierwszego wydarzenia z cyklu MIEJSCA, Instytut Kultury Miejskiej zaprasza do GARNIZONU na koncert Felixa Kubina z zespołem Mitch&Mitch promujący płytę “Bakterien & Batterien”. więcej »

09.05. - koncert Felixa Kubina z zespołem Mitch&Mitch w Garnizonie

2014-05-05

W ramach pierwszego wydarzenia z cyklu MIEJSCA, Instytut Kultury Miejskiej zaprasza do GARNIZONU na koncert Felixa Kubina z zespołem Mitch&Mitch promujący płytę “Bakterien & Batterien”.

MIEJSCA to cykliczny projekt, który polega na realizacji jednodniowych działań łączących muzykę i różne formy sztuki w mało znanych lub niefunkcjonujących na co dzień przestrzeniach. Projekt ma na celu ukazanie potencjału miejsc niekojarzonych ze sztuką, nieznanych, zapomnianych lub przeznaczonych do zmiany funkcji. 

data koncertu: 9 maja 2014, godz. 21.00, po koncercie after party 
miejsce: Garnizon, Słowackiego 1, Gdańsk – Wrzeszcz

Organizator: Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku, www.ikm.gda.pl
Partner: Garnizon

Nowe kamienice w ofercie Garnizonu

2014-01-21

Dwie nowości w ofercie Garnizonu powstaną przy ul. Szymanowskiego 18 oraz Stachury 3. więcej »

Nowe kamienice w ofercie Garnizonu

2014-01-21

Dwie nowości w ofercie Garnizonu powstaną przy ul. Szymanowskiego 18 oraz Stachury 3.

Te kameralne budynki apartamentowe, wykończone w wysokim standardzie, harmonijnie wpisują się w nowoczesną przestrzeń centralnej dzielnicy Gdańska oraz prestiżowe sąsiedztwo zabytków i willowo-parkowej Strzyży.
Dostępne są metraże od 27 do 116 m kw. 

Serdecznie zapraszamy do naszych biur sprzedaży w celu bliższego zapoznania się z ofertą.

Przejdź do tabeli apartamentów >>

Avangard Apartamenty i kamienica Słonimskiego 6 gotowe!

2013-10-25

Z początkiem listopada zakończyliśmy realizację trzech budynków na terenie Garnizonu - willi Avangard oraz kamienicy Słonimskiego 6. Wraz z zielonym skwerem oraz obecnie rewitalizowanym domkiem oficera współtworzą one kolejny, wyjątkowo kameralny i prestiżowy kwartał zabudowy apartamentowej przy ul. Słonimskiego w Gdańsku Wrzeszczu. więcej »

Avangard Apartamenty i kamienica Słonimskiego 6 gotowe!

2013-10-25

Z początkiem listopada zakończyliśmy realizację trzech budynków na terenie Garnizonu - willi Avangard oraz kamienicy Słonimskiego 6. Wraz z zielonym skwerem oraz obecnie rewitalizowanym domkiem oficera współtworzą one kolejny, wyjątkowo kameralny i prestiżowy kwartał zabudowy apartamentowej przy ul. Słonimskiego w Gdańsku Wrzeszczu.

Oddanie budynków do użytkowania zwieńczyły uroczyste "dni otwarte", podczas których nasi goście mogli z bliska przyjrzeć się wysokiemu standardowi apartamentów i jakości wykończenia budynków oraz poznać niezwykle indywidualny charakter aranżacji części wspólnych.

Do spaceru klimatycznymi uliczkami zachęcała odwiedzających starannie wykonana ogólnodostępna przestrzeń Garnizonu, tym urokliwsza, iż otoczona kasztanowym starodrzewem i dziewiętnastowiecznymi budynkami garnizonu czarnych huzarów.

Wszystkich gorąco zachęcamy do odwiedzin Garnizonu – nowej centralnej dzielnicy, a zainteresowanych zakupem apartamentu zapraszamy do naszych biur sprzedaży.

Zobacz ofertę apartamentów w Garnizonie >>
Zobacz ofertę gotowych apartamentów Avangard >>

Nowość - kamienice Hemara 2 oraz Stachury 5

2013-06-26

Dwie czerwcowe nowości w ofercie Garnizonu powstaną naprzeciwko futurystycznej kamienicy Hemara 3 i zielonego skweru.

Te kameralne budynki apartamentowe, wykończone w wysokim standardzie, harmonijnie wpisują się w nowoczesną przestrzeń centralnej dzielnicy Gdańska i prestiżowe sąsiedztwo zabytków. Dostępne są metraże od 23 do 96 m kw. w cenach od 5 750 zł/mkw.

Serdecznie zapraszamy do naszych biur sprzedaży w celu bliższego zapoznania się z ofertą.

Przejdź do tabeli apartamentów >>

Nowość - kamienice Hemara 2 oraz Stachury 5

2013-06-26

Dwie czerwcowe nowości w ofercie Garnizonu powstaną naprzeciwko futurystycznej kamienicy Hemara 3 i zielonego skweru. więcej »

Nowość - kamienice Hemara 2 oraz Stachury 5

2013-06-26

Dwie czerwcowe nowości w ofercie Garnizonu powstaną naprzeciwko futurystycznej kamienicy Hemara 3 i zielonego skweru.

Te kameralne budynki apartamentowe, wykończone w wysokim standardzie, harmonijnie wpisują się w nowoczesną przestrzeń centralnej dzielnicy Gdańska i prestiżowe sąsiedztwo zabytków. Dostępne są metraże od 23 do 96 m kw. w cenach od 5 750 zł/mkw.

Serdecznie zapraszamy do naszych biur sprzedaży w celu bliższego zapoznania się z ofertą.

Przejdź do tabeli apartamentów >>

Garnizon i

2013-06-14

W Spichlerzach na Ołowiance otwarta została wystawa czasowa pt. 7. "Łużycka" dywizja desantowa 1963-1986. Historia, działalność, symbolika, barwa i broń" dokumentująca działalność jednostki WP, która od czasów powojennych do 2002 roku stacjonowała na terenie obecnego Garnizonu. więcej »

Garnizon i

2013-06-14

W Spichlerzach na Ołowiance otwarta została wystawa czasowa pt. 7. "Łużycka" dywizja desantowa 1963-1986. Historia, działalność, symbolika, barwa i broń" dokumentująca działalność jednostki WP, która od czasów powojennych do 2002 roku stacjonowała na terenie obecnego Garnizonu.

Wśród licznych eksponatów i fotografii ukazujących koszarowe życie obejrzeć można zdjęcia i wizualizacje zabytkowych obiektów Garnizonu. Wystawa potrwa do końca września.

Dowiedz się więcej na temat wystawy >>

Szymanowskiego 14 już w sprzedaży!

2013-02-22

Kamienica przy Szymanowskiego 14 to wielorodzinny, kameralny budynek z windą, który będzie miał sześć kondygnacji naziemnych oraz jedną podziemną przeznaczoną na miejsca parkingowe. Szymanowskiego 14 uzupełnia ofertę Garnizonu o mieszkania 2-pokojowe o metrażach 45-52 mkw. i 3-pokojowe 62-71 mkw. więcej »

Szymanowskiego 14 już w sprzedaży!

2013-02-22

Kamienica przy Szymanowskiego 14 to wielorodzinny, kameralny budynek z windą, który będzie miał sześć kondygnacji naziemnych oraz jedną podziemną przeznaczoną na miejsca parkingowe. Szymanowskiego 14 uzupełnia ofertę Garnizonu o mieszkania 2-pokojowe o metrażach 45-52 mkw. i 3-pokojowe 62-71 mkw.

W kondygnacji parteru zaprojektowano lokale usługowe - bardzo atrakcyjne ze względu na bezpośrednie umiejscowienie przy ul. Szymanowskiego.
Szymanowskiego 14 to propozycja godna zainteresowania dla tych, którzy szukają mieszkania w dobrej lokalizacji i cenie kierując się również kryteriami inwestycyjnymi.

Zobacz:
Mieszkania przy Szymanowskiego 14  >>

Lokale usługowe przy Szymanowskiego 14 >>

Przedszkole w Garnizonie

2013-02-14

Na parterze budynku biurowego Gamma przy ul. C. K. Norwida 4 rozpoczęły się prace związane z otwarciem filii Przedszkola Niepublicznego Żyrafa. Nowy lokal o powierzchni 200 m2 już od września stanie się miejscem zabawy, eksploracji oraz rozwoju dzieci w wieku od 2 do 5 lat. więcej »

Przedszkole w Garnizonie

2013-02-14

Na parterze budynku biurowego Gamma przy ul. C. K. Norwida 4 rozpoczęły się prace związane z otwarciem filii Przedszkola Niepublicznego Żyrafa. Nowy lokal o powierzchni 200 m2 już od września stanie się miejscem zabawy, eksploracji oraz rozwoju dzieci w wieku od 2 do 5 lat.

Innowacyjna aranżacja przestrzeni, europejskie standardy edukacji oraz kadra prowadząca zajęcia również w języku angielskim, to tylko niektóre atuty powstającego na terenie Garnizonu przedszkola.
Żyrafa to pierwsze w Trójmieście przedszkole, które ściśle współpracuje z Instytutem Pedagogiki UG i jedyne realizujące założenia Nonviolent Communication.

Informacje oraz zapisy: Aleksandra Wołkowycka 793 700 289 lub Magdalena Kołakowska 539 653 710.
Rekrutacja rozpoczęta!

Kultura i sztuka w Garnizonie

2012-09-28

Dzięki wsparciu środków finansowych z europejskiego funduszu JESSICA ruszyła realizacja projektu pod nazwą "Garnizon Kultury", który zakłada rewitalizację zabytkowych budynków pokoszarowych przy ul. Słowackiego i ich zaadaptowanie na potrzeby centrum promocji kultury i sztuki. więcej »

Kultura i sztuka w Garnizonie

2012-09-28

Dzięki wsparciu środków finansowych z europejskiego funduszu JESSICA ruszyła realizacja projektu pod nazwą "Garnizon Kultury", który zakłada rewitalizację zabytkowych budynków pokoszarowych przy ul. Słowackiego i ich zaadaptowanie na potrzeby centrum promocji kultury i sztuki.

Zagospodarowanie nieruchomości objętych projektem będzie realizowane pod ścisłym nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. W obiektach zaplanowano funkcje o charakterze metropolitalnym i ponadlokalnym. Wraz z przyległym parkiem kompleks będzie stanowił przestrzeń ogólnodostępną, a realizacja przedsięwzięcia ma służyć szeroko rozumianej społeczności. To własnie cele społeczne oraz ich wpływ na społeczność lokalną w największym stopniu determinują przyznanie przez fundusz wsparcia dla Garnizonu Kultury.

Budowa Roku 2011!

2012-05-30

Nagrodą I stopnia w kategorii budownictwo mieszkaniowe XXII edycji konkursu "Budowa Roku" uhonorowane zostały budynki C i D kompleksu apartamentowego Garnizon Lofty&Apartamenty przy ul. Słonimskiego w Gdańsku. więcej »

Budowa Roku 2011!

2012-05-30

Nagrodą I stopnia w kategorii budownictwo mieszkaniowe XXII edycji konkursu "Budowa Roku" uhonorowane zostały budynki C i D kompleksu apartamentowego Garnizon Lofty&Apartamenty przy ul. Słonimskiego w Gdańsku.

Przedmiotem konkursu "Budowa Roku" są obiekty budowlane charakteryzujące się najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi, ekonomicznością i bezpieczeństwem, najwyższą jakością wykonawstwa oraz funkcjonalnością.

Jury konkursowe już wcześniej nagradzało inwestora - Grupę Inwestycyjną Hossa za realizacje na terenie byłych koszar we Wrzeszczu – w 2009 "Budowę Roku" przyznano za rewitalizację budynków zabytkowych w ramach biurowego kompleksu Garnizon.biz.

Konkurs organizowany jest rok rocznie przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy współpracy Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego i jest uznawany za jeden z najważniejszych przeglądów osiągnięć polskiego budownictwa. Do obecnej edycji konkursu zgłoszono 57 budów zrealizowanych w 2011 roku.

Projekt nagrodzonej w Konkursie zabudowy mieszkaniowej przy ul. A. Słonimskiego w Garnizonie powstał w Pracowni Projektowej Grupy Inwestycyjnej Hossa.

Garnizon otwarty! Zobacz jak możesz mieszkać

2011-10-26

W pierwszych budynkach kompleksu apartamentowego Garnizon trwają ostatnie prace wykończeniowe przed grudniowymi odbiorami. więcej »

Garnizon otwarty! Zobacz jak możesz mieszkać

2011-10-26

W pierwszych budynkach kompleksu apartamentowego Garnizon trwają ostatnie prace wykończeniowe przed grudniowymi odbiorami.

odbiorami. Już teraz istnieje możliwość odwiedzenia budowy i zapoznania się z wysokim standardem Garnizonu oraz obejrzenia gotowych apartamentów. Wszystkich zainteresowanych możliwością zobaczenia Garnizonu z naprawdę bliska zapraszamy do:

CENTRUM NIERUCHOMOŚCI GDAŃSK WRZESZCZ

przy Al. Grunwaldzkiej 190 tel. 58 782 68 01-02, czynne w godzinach 10.30-18.30 od poniedziałku do piątku.

Nowy budynek w ofercie Garnizonu JUŻ W SPRZEDAŻY

2011-10-07

W sprzedaży pojawiła się nowa oferta kameralnego budynku C1 w gdańskiej inwestycji Garnizon Lofty&Apartamenty. więcej »

Nowy budynek w ofercie Garnizonu JUŻ W SPRZEDAŻY

2011-10-07

W sprzedaży pojawiła się nowa oferta kameralnego budynku C1 w gdańskiej inwestycji Garnizon Lofty&Apartamenty.

W chwili obecnej dostępnych jest ponad 30 komfortowych apartamentów dwu-, trzy- i czteropokojowych w cenach brutto od 6 300 zł/m2. Poznaj nową ofertę Garnizonu.